ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


امام جمعه شاهین‌دژ تأکید کرد تأمل پیرامون ابعاد سیاسی اجتماعی اربعین حسینی


امام جمعه شاهین‌دژ گفت: پیرامون ابعاد سیاسی اجتماعی اربعین حسینی باید تأمل بیشتری صورت بگیرد.

حجت‌الاسلام نقی باقری صبح امروز در جلسه ساماندهی شئونات فرهنگی که در سالن جلسات دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: باید پیرامون ابعاد مختلف اعم از سیاسی اجتماعی اربعین حسینی تامل و تحلیل بیشتری صورت گیرد.

وی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه را از جمله مهم‌ترین پیامدهای مثبت برگزاری باشکوه آئین‌های عزاداری ویژه تاسوعا، عاشورا و اربعین حسینی دانست، ادامه داد: از طرف دیگر به این بهانه باید راهکارهای مقابله با تهاجمات فرهنگی بیگانگان را مورد بررسی قرار داد.

امام جمعه شاهین‌دژ با اظهار به اینکه دراین‌راستا تصمیمات قابل اجرایی را اتخاذ کرد، خاطرنشان کرد: محرم و صفر بهترین فرصت برای غنی‌سازی فرهنگ عمومی و تغییر عادات غلط به شمار می‌‌رود.

وی با بیان اینکه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس با الهام گرفتن از اصحاب و یاران امام حسین (ع) در میدان‌های حق علیه باطل شرکت کرده‌اند، بیان داشت: شیرمردان ایران اسلامی با الهام گرفتن از حضرت سیدالشهدا (ع) در میدان‌های حق علیه باطل شرکت می‌کنند.

باقری با بیان اینکه رزمندگان اسلام با الهام از امام حسین (ع) از جان، مال و همه هستی خود چشم‌پوشی کرده‌‌اند، خاطرنشان کرد: درس‌های زیادی در تاسوعا، عاشورا و اربعین حسینی نهفته است.

وی با اظهار به اینکه زنان و مردان ایران اسلامی با تامل و تحقیق پیرامون واقعه کربلای حسینی از حضرت زینب (س) و امام حسین (ع) الهام بگیرند، خاطرنشان کرد: از این رهگذر بهتر می‌توان ارزش‌های انقلاب و آرمان‌‌های نظام، امام خمینی و شهداء پاسداری کرد.

امام جمعه شاهین‌دژ پیروزی از ولایت فقیه را یک ضرورت اساسی در شرایط جاری دانست، اظهار داشت: اطاعت از رهبر و ولی در کربلا مهم‌ترین درسی است، که مسلمانان باید از نهضت حسینی فرا بگیرند.

باقری در پایان با بیان اینکه از ظرفیت نهفته در رسانه‌های جمعی، خیران و روحانیان درراستای نهادینه‌سازی معارف نهفته در محرم باید حداکثر استفاده را کرد، بیان داشت: باید فرصت را به معنای واقعی غنیمت بدانیم.

 

منبع : فارس


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - عتبات - شاهین دژ

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات