ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


امام جمعه شاهین‌دژ تأکید کرد تأمل پیرامون ابعاد سیاسی اجتماعی اربعین حسینی


امام جمعه شاهین‌دژ گفت: پیرامون ابعاد سیاسی اجتماعی اربعین حسینی باید تأمل بیشتری صورت بگیرد.

حجت‌الاسلام نقی باقری صبح امروز در جلسه ساماندهی شئونات فرهنگی که در سالن جلسات دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: باید پیرامون ابعاد مختلف اعم از سیاسی اجتماعی اربعین حسینی تامل و تحلیل بیشتری صورت گیرد.

وی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه را از جمله مهم‌ترین پیامدهای مثبت برگزاری باشکوه آئین‌های عزاداری ویژه تاسوعا، عاشورا و اربعین حسینی دانست، ادامه داد: از طرف دیگر به این بهانه باید راهکارهای مقابله با تهاجمات فرهنگی بیگانگان را مورد بررسی قرار داد.

امام جمعه شاهین‌دژ با اظهار به اینکه دراین‌راستا تصمیمات قابل اجرایی را اتخاذ کرد، خاطرنشان کرد: محرم و صفر بهترین فرصت برای غنی‌سازی فرهنگ عمومی و تغییر عادات غلط به شمار می‌‌رود.

وی با بیان اینکه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس با الهام گرفتن از اصحاب و یاران امام حسین (ع) در میدان‌های حق علیه باطل شرکت کرده‌اند، بیان داشت: شیرمردان ایران اسلامی با الهام گرفتن از حضرت سیدالشهدا (ع) در میدان‌های حق علیه باطل شرکت می‌کنند.

باقری با بیان اینکه رزمندگان اسلام با الهام از امام حسین (ع) از جان، مال و همه هستی خود چشم‌پوشی کرده‌‌اند، خاطرنشان کرد: درس‌های زیادی در تاسوعا، عاشورا و اربعین حسینی نهفته است.

وی با اظهار به اینکه زنان و مردان ایران اسلامی با تامل و تحقیق پیرامون واقعه کربلای حسینی از حضرت زینب (س) و امام حسین (ع) الهام بگیرند، خاطرنشان کرد: از این رهگذر بهتر می‌توان ارزش‌های انقلاب و آرمان‌‌های نظام، امام خمینی و شهداء پاسداری کرد.

امام جمعه شاهین‌دژ پیروزی از ولایت فقیه را یک ضرورت اساسی در شرایط جاری دانست، اظهار داشت: اطاعت از رهبر و ولی در کربلا مهم‌ترین درسی است، که مسلمانان باید از نهضت حسینی فرا بگیرند.

باقری در پایان با بیان اینکه از ظرفیت نهفته در رسانه‌های جمعی، خیران و روحانیان درراستای نهادینه‌سازی معارف نهفته در محرم باید حداکثر استفاده را کرد، بیان داشت: باید فرصت را به معنای واقعی غنیمت بدانیم.

 

منبع : فارس


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - عتبات - شاهین دژ

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات