ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


توليت عتبه مقدس حسيني خبر داد؛ ورود بيش از ۲۵۰۰ دسته عزاداري به حرم امام حسين


توليت عتبه مقدس حسيني از ورود بيش از ۲۵۰۰ دسته عزاداري در قالب موكب همزمان با فرا رسيدن اربعين امام حسين (ع) به داخل حرم مطهر آن حضرت خبر داد كه براي ورود هر يك زمان مشخصي در نظر گرفته شده است.

شيخ مهدي كربلايي امام جمعه كربلا در ديدار حجت الاسلام والمسلمين نجف نجفي روحاني مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق گفت: امسال شكوه راهپيمايي پرشور اربعين حسيني بيش از سالهاي گذشته بوده است.

وي از ورود بيش از ۲۵۰۰ دسته عزاداري در قالب موكب همزمان با فرا رسيدن اربعين امام حسين (ع) به داخل حرم مطهر آن حضرت خبر داد و گفت: براي ورود هر يك از اين موكب‌ها به داخل حرم مطهر زمان مشخصي در نظر گرفته شده است كه بايد براساس آن برنامه ريزي كرده و وارد حرم شوند.

براساس اين گزارش، ورود دسته‌هاي عزاداري در قالب موكب به داخل حرم مطهر امام حسين (ع) از روز پنجشنبه آغاز مي‌شود كه برنامه حركت دسته عزاداري و سينه زني زائران ايراني در كربلا با عنوان موكب امام رضا (ع) نيز، شب‌هاي ۱۹ و ۲۰ صفر از خيمه گاه حسيني اعلام شده است.

زائران ايراني در كربلا در قالب موكب امام رضا (ع) شب‌هاي ۱۹ و ۲۰ صفر مصادف با ۲۱ و ۲۲ آذرماه، حركت خود را رأس ساعت ۲۲ از روبه روي خيمه گاه امام حسين (ع) آغاز كرده و از باب قبله وارد حرم مطهر آن حضرت شده و با عبور از بين الحرمين به حرم حضرت ابوالفضل (ع) مشرف مي‌شوند.

خادمان حرم مطهر امام حسين (ع) از روز دوشنبه ۱۷ آذرماه مصادف با ۱۵ ماه صفر ۱۴۳۶، اقدام به جمع آوري فرش‌هاي صحن روبه روي باب قبله كرده اند تا پس از نصب موكت‌هاي مربوطه، شرايط را براي ورود و خروج دسته‌هاي عزاداري فراهم كنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین کربلا سایت الاربعین حسینی

مطالب مشابه


35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02
35671
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی باحضور استاندار کربلا و هیات همراه روز پنج شنبه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی و نوشیروانی بابل برگزارشد
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات