ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حضور برجسته ایرانی‌ها در مراسم اربعین حسینی در عراق


استانداری کربلا از ارایه خدمات گسترده و داوطلبانه جمهوری اسلامی ایران در ایام اربعین سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) در کربلای معلی و در مسیرهای حرکت زوار خبر داد. - f

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، جاسم الفتلاوی، معاون اول استاندار کربلا همچنین از اختصاص اتوبوس های ایرانی برای انتقال ویژه زوار در مراسم اربعین امام حسین (ع) در چارچوب توافق با تهران استقبال کرد.
وی گفت: شهر کربلا میزبان اتوبوس های ایرانی است که در چارچوب توافق قبلی با تهران مسوولیت انتقال زوار اربعین حسینی (ع) را به عهده دارند.
همچنین کاروانی 60 نفره از هلال احمر ایران به منظور خدمات رسانی به زوار حسینی (ع) در جاده نجف – کربلا راهی کربلای معلی شد.
ایران 25 دستگاه خودرو برای خدمات رسانی اختصاص داده و از سه فروند بالگرد نیز برای نظارت بر نحوه خدمات رسانی استفاده می شود.
شهرداری قزوین نیز بر اساس یاد داشت تفاهم دو جانبه آماده اعزام تجهیزات و کارگران شهرداری برای نظافت و رفت و روب زباله هایی است که در این مدت در استان کربلا جمع خواهد شد.
علی المیالی، معاون استاندار کربلای معلی، گفت: استانداری کربلا آماده استقبال از دو هزار نیروی خدماتی ایرانی و تامین مسکن و غذای آنان است.
وی افزود: شهرداری قزوین 60 دستگاه خودرو را به منظور نظافت استان کربلا اعزام کرده و شش ایستگاه جمع آوری زباله و انتقال آن به مراکز دفع بهداشتی زباله ایجاد خواهد کرد.
استانداری کربلا چادرهایی به منظور استقرار کادرهای ایرانی ایجاد کرده است.
این اقدام داوطلبانه برای خدمات رسانی به شهر مقدس کربلا و زیران حسینی، با استقبال گسترده مسوولان و اهالی این استان مواجه شده است.

منبع : العالم

 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: کربلا - اربعین - حسینی - خدمات ایران

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات