ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


آیت‌الله علوی گرگانی: جهان در بهت سیل مشتاقان زیارت اربعین امام حسین(ع) است


یکی از مراجع تقلید گفت: سیل مشتاقان زیارت اربعین، جهان را به شگفت آورده است تا جایی که مورخ انگلیسی از بی‌باکی مسلمانان با توجه به شرایط کشور عراق زبان به سخن گشوده است

آیت‌الله سیدمحمد علی علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از فرماندهان نیروی انتظامی سراسر کشور با بیان اینکه خداوند ما را به سمت خود دعوت کرده است، تصریح کرد: خداوند در سوره انعام فرموده است من نمی‌گذارم بندگانم سرگردان بمانند و ایشان را راهنمایی می‌کنم.

وی با اشاره به بخشی از متن زیارت‌نامه اربعین امام حسین(ع) بیان کرد: در این زیارتنامه آمده است حسین جان تو خون قلبت را دادی تا بندگان را از جهالت و نادانی نجات دهی که این نشان می‌دهد برای حفظ دین باید گاهی از جان گذشت.

مدرس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم ادامه داد: خداوند مهر پایاننامه اعمال همه را به امام حسین(ع) داده است و تا زمانی که مهر تایید امام حسین(ع) نباشد، اعمال مورد قبول درگاه حضرت حق واقع نمی‌شود.

وی با اشاره به اظهارنظر یک مورخ انگلیسی در ارتباط با پیاده‌روی مشتاقان امام حسین(ع) در اربعین حسینی به طرف کربلای معلی تصریح کرد: این مورخ می‌گوید برای من جای تعجب دارد مسلمانان با چه اشتیاقی برای زیارت امام حسین(ع) می‌روند، در حالی که شرایط کشور عراق دشوار و خطرناک است، ولی اینان از خطر هراسی ندارند و بیشتر از زیارت خانه خدا برای زیارت امام حسین(ع) می‌روند.

آیت‌الله علوی گرگانی اهداف امام حسین(ع) واقعه عاشورا و مصیبت‌هایی که به خاندان عصمت و طهارت(ع) وارد شد را مورد توجه قرار داد و گفت: امام حسین(ع) هدف نجات از گمراهی مردم در زمان خودش و زمان‌های بعد را دنبال می‌کرد.

وی با تاکید بر اینکه خداوند راه نجات بندگان را از تاریکی و گمراهی،‌ راه مستقیم می‌داند، تصریح کرد: خداوند می‌فرماید راه دیگری به غیر از راه راست نروید که موجب گمراهی شما می‌شود.

این مرجع تقلید با اشاره به فطرت آدمی در بدو تولد گفت: خداوند در قرآن می‌فرماید همه شما را با فطرت پاک آفریدم، به همین دلیل کودکان در هر دینی که باشند، راست و حقیقت می‌گویند، ولی به دلیل شرایط پیرامونی و تربیت خانوادگی در راه کج گرفتار می‌شوند.

وی با بیان اینکه راه راست همان هدف نهایی است و راه کج هیچ‌گاه به منزل نمی‌رسد، تصریح کرد: امانت همان راه راست و خیانت راه کج است که تاثیرات هر یک در جامعه قابل مشاهده است.

آیت‌الله علوی گرگانی با تاکید بر اینکه جوانی دوره آموختن، تربیت اسلامی و خداشناسی و توبه است، بیان کرد: زمانی که سن و سال ما از جوانی گذشت به دشواری می‌توان برای توبه و خداشناسی اقدام کرد.

 

منبع: خبرگزاری فارس


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین، کاروان حسینی، علوی گرگانی

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات