ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


نتیجه زیارت ائمه(ع) باید ارتباط عمیق‌تر با ایشان باشد


مدیر بنیاد مهدویت خراسان جنوبی با اشاره به اینکه براساس تعالیم دینی باید ائمه را گونه‌ای زیارت کرد که گویی در دوران حیاتشان به دیدار آن بزرگواران می‌روی گفت: نتیجه زیارت باید ارتباط عمیق‌تر با معصوم(ع) باشد.

حجت‌الاسلام محمدرضا خوشخو، مدیر بنیاد مهدویت خراسان جنوبی گفت: براساس تعالیم دینی باید ائمه را گونه‌ای زیارت کرد که گویی در دوران حیاتشان به دیدار آن بزرگواران می‌روی.

وی بیان کرد: اگر انسان این‌گونه بیندیشد بی‌شک هنگامی که عزم زیارت می‌کند با حالتی حاکی از ادب و احترام قصد ورود به بارگاه معصومین(ع) را خواهد کرد و در نتیجه ارتباط معنوی عمیقی میان زائر و امامی که به زیارت او رفته، به‌وجود می‌آید.

مدیر بنیاد مهدویت خراسان جنوبی اظهار کرد: وقتی که ما در زمان حضور در بارگاه معصومین به ایشان سلام می‌دهیم و از واژه السلام علیک استفاده می‌کنیم همین معنا را می‌رساند که برای ما حیات و ممات ائمه تفاوتی ندارد.

خوشخو ادامه داد: البته یک سری از آداب زیارت مربوط به امور ظاهری انسان است مانند اینکه توصیه شده انسان اول غسل کند و با لباسی پاکیزه به زیارت معصومین برود و البته رعایت این امور در باطن انسان نیز تأثیر می گذارد.

وی افزود: یکی از اموری که موقع زیارت تأکید شده است خواندن زیارتنامه است و برای ما که با زبان عربی آشنایی نداریم پسندیده است که به معانی و مفاهیم زیارتنامه هم توجه داشته باشیم چراکه پیام‌های بسیاری در این زیارتنامه‌ها نهفته است.

مدیر بنیاد مهدویت خراسان جنوبی عنوان کرد: در گذشته وقتی به فردی که به زیارت رفته بود می‌گفتی به حرم مشرف شدی یا نه، پاسخ می‌داد به حرم مشرف شدم اما نتوانستم زیارت کنم که معنای سخن او این بود که دستم به ضریح مقدس نرسید.

خوشخو گفت: درحالیکه این برداشت نادرستی از زیارت است که تصور می‌کنیم حتماً موقع زیارت باید دستمان به ضریح مبارک برسد، در حالی که آنچه در این میان باید برای ما حائز اهمیت باشد ارتباط قلبی با معصوم(ع) است.

وی یادآور شد: در تعالیم دینی آمده است هر کس به زیارت برود از لحظه‌ای که نیت زیارت کرده تا زمانی که برگردد ملائکه از او محافظت می‌کنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: زیاره الحسین، دعاء

مطالب مشابه


36532
برگزاری سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین/ گذرنامه و روادیدِ عراقِ زائرین مجدّانه کنترل خواهد شد
در سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین بر اجرای مجدّانه و اطمینان بخش مقررات، برای کنترل مدارک قانونی زائرین اربعین تأکید شد.
 1396/05/04
36531
گزارش اجرای طرح نائب الشهید خدمت مقام معظم رهبری و مقامات دولتی و حتی مقامات عراقی ارائه شد/این طرح جزو چند اقدام خوب و مؤثر دراربعین سال گذشته بود که درخشید
حجت الاسلام احمدی:طرح نیابت شهدا پیشنهادوایده بسیار خوبی بودکه به برکت خون شهدا و به یمن انفاس شهدای کربلا به نحو بسیارخوبی دراربعین ۹۵ اجرا شد.
 1396/05/04
36530
در نشست هیئت اندیشه‌ورز شورای راهبری بانوان اربعین مطرح شد؛ همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان و حوزویان در اربعین
در نشست هیئت اندیشه‌ورز شورای راهبری بانوان اربعین که با حضور معاونان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین برگزار شد، بر لزوم همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان طی جریان عظیم پیاده‌روی اربعین حسینی تاکید شد
 1396/05/04

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات