ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


نتیجه زیارت ائمه(ع) باید ارتباط عمیق‌تر با ایشان باشد


مدیر بنیاد مهدویت خراسان جنوبی با اشاره به اینکه براساس تعالیم دینی باید ائمه را گونه‌ای زیارت کرد که گویی در دوران حیاتشان به دیدار آن بزرگواران می‌روی گفت: نتیجه زیارت باید ارتباط عمیق‌تر با معصوم(ع) باشد.

حجت‌الاسلام محمدرضا خوشخو، مدیر بنیاد مهدویت خراسان جنوبی گفت: براساس تعالیم دینی باید ائمه را گونه‌ای زیارت کرد که گویی در دوران حیاتشان به دیدار آن بزرگواران می‌روی.

وی بیان کرد: اگر انسان این‌گونه بیندیشد بی‌شک هنگامی که عزم زیارت می‌کند با حالتی حاکی از ادب و احترام قصد ورود به بارگاه معصومین(ع) را خواهد کرد و در نتیجه ارتباط معنوی عمیقی میان زائر و امامی که به زیارت او رفته، به‌وجود می‌آید.

مدیر بنیاد مهدویت خراسان جنوبی اظهار کرد: وقتی که ما در زمان حضور در بارگاه معصومین به ایشان سلام می‌دهیم و از واژه السلام علیک استفاده می‌کنیم همین معنا را می‌رساند که برای ما حیات و ممات ائمه تفاوتی ندارد.

خوشخو ادامه داد: البته یک سری از آداب زیارت مربوط به امور ظاهری انسان است مانند اینکه توصیه شده انسان اول غسل کند و با لباسی پاکیزه به زیارت معصومین برود و البته رعایت این امور در باطن انسان نیز تأثیر می گذارد.

وی افزود: یکی از اموری که موقع زیارت تأکید شده است خواندن زیارتنامه است و برای ما که با زبان عربی آشنایی نداریم پسندیده است که به معانی و مفاهیم زیارتنامه هم توجه داشته باشیم چراکه پیام‌های بسیاری در این زیارتنامه‌ها نهفته است.

مدیر بنیاد مهدویت خراسان جنوبی عنوان کرد: در گذشته وقتی به فردی که به زیارت رفته بود می‌گفتی به حرم مشرف شدی یا نه، پاسخ می‌داد به حرم مشرف شدم اما نتوانستم زیارت کنم که معنای سخن او این بود که دستم به ضریح مقدس نرسید.

خوشخو گفت: درحالیکه این برداشت نادرستی از زیارت است که تصور می‌کنیم حتماً موقع زیارت باید دستمان به ضریح مبارک برسد، در حالی که آنچه در این میان باید برای ما حائز اهمیت باشد ارتباط قلبی با معصوم(ع) است.

وی یادآور شد: در تعالیم دینی آمده است هر کس به زیارت برود از لحظه‌ای که نیت زیارت کرده تا زمانی که برگردد ملائکه از او محافظت می‌کنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: زیاره الحسین، دعاء

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات