ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


در حركتي خودجوش؛ شباب الامام الخميني به استقبال زائران اربعين رفتند


اين روزها عاشقان اباعبدالله الحسين (ع) كه از ايران اسلامي به كربلاي معلي آمده اند در حال آماده سازي موكب امام رضا (ع) هستند كه برنامه هاي آن از 18 ماه صفر مصادف با 20 آذرماه آغاز مي شود.

به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، برپا كردن موكب براي پذيرايي از زائران اباعبدالله الحسين (ع) در ايام اربعين به يك رسم زيبا و ماندگار از سوي مردم ولايتمدار عراق تبديل شده است كه البته اين كار زيبا رنگ ايراني هم به خود گرفته است.

اين روزها عاشقان اباعبدالله الحسين (ع) كه از ايران اسلامي به كربلاي معلي آمده اند با همكاري هيأت شباب الامام الخميني به صورت خودجوش در حال آماده سازي موكب امام رضا (ع) هستند تا با نظارت بعثه مقام معظم رهبري برنامه هاي سخنراني و مداحي را از پنجشنبه 18 صفر تا شنبه 20 صفر برگزار كنند.

براساس برنامه اعلام شده از سوي هيأت شباب الامام الخميني در كربلا، مراسم موكب امام رضا (ع) از ساعت 19 روز پنجشنبه با سخنراني حجت الاسلام مرتضي آقا تهراني و مداحي مهدي سلحشور آغاز و روز جمعه در همان ساعت با سخنراني حجت الاسلام عليرضا پناهيان و مداحي سلحشور ادامه مي يابد.

موكب امام رضا (ع) كه در كربلاي معلي، خيابان جمهوري، زمين حسينيه قمي ها احداث شده با دسته عزاداري ايرانيان كربلا كه به همين نام مزين شده است، تفاوت دارد، هرچند برخي از برنامه هاي فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري به صورت ثابت و در ايام اربعين در آنجا برگزار مي شود.

در حال حاضر برپايي نماز جماعت، پاسخ گويي به مسائل شرعي، روايتگري مصور حماسه عاشورا، ارسال بلوتوث هاي فرهنگي و ارائه بروشورهاي مرتبط با اربعين حسيني برخي از فعاليت هاي انجام شده در موكب ثابت امام رضا (ع) به شمار مي رود كه از شب اربعين با سخنراني و مداحي همراه و تا روز پس از اربعين نيز ادامه دارد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین، کاروان حسینی، اربعین، امام حسین

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات