ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


برپایی طولانی‌ترین نمایشگاه هنری در مسیر حرکت زائران کربلا


دبیرکل اداره امور زیارتگاه‌های شیعه در عراق اعلام کرد طولانی‌ترین نمایشگاه هنری شامل طراحی مصائب اهل بیت در کربلا و تصاویر جنایات امروز داعش علیه زیارتگاه‌ها و شهروندان عراقی در محورهای اصلی حرکت زائران به سوی کربلا برپا شده است.

عباس الساعدی» دبیرکل اداره امور زیارتگاه‌های شیعی در عراق خبر داد که این اداره برای دومین سال متوالی، طولانی‌ترین نمایشگاه آثار هنری را در مسیر زائران پیاده حرم حسینی در سه استان نجف اشرف، بابل و کربلا راه اندازی کرده است.

بیش از 250 اثر هنری شامل عکس، طراحی،خوشنویسی، مجسمه و دیگر هنرهای زیبا به مدت 12 روز در پنج نقطه از مسیرهای حرکت زائران پیاده کربلا به نمایش گذاشته شده است.

دبیرکل اداره امور زیارتگاه‌های شیعه در عراق تاکید کرد: برپایی این گونه نمایشگاه‌ها به منظور رساندن رسالت کربلا و پیام انسانی و جهانی امام حسین (ع) به زبان‌های مختلف از جمله زبان هنر است و به همین منظور بیش از پنجاه هنرمند و نقاش اثرات خود را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته‌اند.

الساعدی افزود: زائر امام حسین همانگونه که در طول مسیر حرکت به سوی کربلا به آب و غذا نیاز دارد غذای روح هم می‌خواهد و ما با برپایی این نمایشگاه‌ها حوادث کربلا و مصیبت عظیم اهل بیت را در 1400 سال پیش و همچنین حوادث کربلای امروز و جنایات هولناک داعش علیه شهروندان و اماکن عبادی شیعه و سنی در استان‌های را به نمایش گذاشتیم.

وی افزود: اداره امور زیارتگاه‌های شیعه با حضور در کنفرانس بین‌المللی حفظ آثار باستانی عراق و سوریه که به همت یونسکو در پاریس برگزار شد، تصاویر و ویدیوهای مربوط به ویرانی‌های حسینیه‌ها و زیارتگاه‌های شیعه در استان‌هایی که هدف حمله تروریست‌های داعش قرار گرفت ارائه داد و این قضیه با خشم و تنفر حضار در کنفرانس همراه بود که خواستار حفاظت میراث فرهنگی و تاریخی در عراق و سوریه شدند.

 

منبع: خبرگزاری فارس


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - عتبات -نمایشگاه

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات