ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


برپایی طولانی‌ترین نمایشگاه هنری در مسیر حرکت زائران کربلا


دبیرکل اداره امور زیارتگاه‌های شیعه در عراق اعلام کرد طولانی‌ترین نمایشگاه هنری شامل طراحی مصائب اهل بیت در کربلا و تصاویر جنایات امروز داعش علیه زیارتگاه‌ها و شهروندان عراقی در محورهای اصلی حرکت زائران به سوی کربلا برپا شده است.

عباس الساعدی» دبیرکل اداره امور زیارتگاه‌های شیعی در عراق خبر داد که این اداره برای دومین سال متوالی، طولانی‌ترین نمایشگاه آثار هنری را در مسیر زائران پیاده حرم حسینی در سه استان نجف اشرف، بابل و کربلا راه اندازی کرده است.

بیش از 250 اثر هنری شامل عکس، طراحی،خوشنویسی، مجسمه و دیگر هنرهای زیبا به مدت 12 روز در پنج نقطه از مسیرهای حرکت زائران پیاده کربلا به نمایش گذاشته شده است.

دبیرکل اداره امور زیارتگاه‌های شیعه در عراق تاکید کرد: برپایی این گونه نمایشگاه‌ها به منظور رساندن رسالت کربلا و پیام انسانی و جهانی امام حسین (ع) به زبان‌های مختلف از جمله زبان هنر است و به همین منظور بیش از پنجاه هنرمند و نقاش اثرات خود را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته‌اند.

الساعدی افزود: زائر امام حسین همانگونه که در طول مسیر حرکت به سوی کربلا به آب و غذا نیاز دارد غذای روح هم می‌خواهد و ما با برپایی این نمایشگاه‌ها حوادث کربلا و مصیبت عظیم اهل بیت را در 1400 سال پیش و همچنین حوادث کربلای امروز و جنایات هولناک داعش علیه شهروندان و اماکن عبادی شیعه و سنی در استان‌های را به نمایش گذاشتیم.

وی افزود: اداره امور زیارتگاه‌های شیعه با حضور در کنفرانس بین‌المللی حفظ آثار باستانی عراق و سوریه که به همت یونسکو در پاریس برگزار شد، تصاویر و ویدیوهای مربوط به ویرانی‌های حسینیه‌ها و زیارتگاه‌های شیعه در استان‌هایی که هدف حمله تروریست‌های داعش قرار گرفت ارائه داد و این قضیه با خشم و تنفر حضار در کنفرانس همراه بود که خواستار حفاظت میراث فرهنگی و تاریخی در عراق و سوریه شدند.

 

منبع: خبرگزاری فارس


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - عتبات -نمایشگاه

مطالب مشابه


35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02
35671
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی باحضور استاندار کربلا و هیات همراه روز پنج شنبه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی و نوشیروانی بابل برگزارشد
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات