ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


معاون سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با فارس: لغو روادید برای زائران ایرانی کربلا تا پایان ماه «صفر» ادامه دارد/ زائران در مرز چزابه معطلی ندارند


معاون حج، عمره و عتبات عالیات سازمان حج و زیارت اظهار داشت: لغو روادید برای زائران ایرانی کربلا که از سوی دولت عراق در مورد آن تصمیم‌گیری شده است، تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

ناصر خدرنژاد در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه گفت: با توجه به اینکه مرزها از ازدحام بالایی برخوردار است به زائران توصیه می‌شود برای عبور از مرزها عجله نکنند و باعث کندی تردد در مرزها نشوند.

وی ادامه داد: امکانات برای زائران فراهم شده است تا در زمان توقف و ایستایی در مرزها دچار مشکل نشوند و بتوانند به راحتی تردد کنند.

خدرنژاد در مورد وضعیت مرزهای کشور گفت: مرز شلمچه از ترافیک بالایی برخوردار است و مرزهای مهران و چزابه در وضعیت بهتری قرار دارند و به زائران توصیه می‌شود به مرزهای مهران و چزابه مراجعه کنند چراکه در مرز چزابه ایستایی وجود ندارد و به راحتی زائران می‌توانند از مرز عبور کنند.

معاون حج، عمره و عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تا کنون 200 هزار نفر تنها از مرز شلمچه عبور کرده اند گفت: پیش بینی می‌شود آمار زائران راهپیمایی اربعین حسینی امسال بالغ بر 800 هزار نفر باشد.

خدرنژاد در مورد لغو روادید برای زائران ایرانی کربلای معلی گفت: لغو روادید تا پایان ماه صفر ادامه دارد اما معافیت‌ها از پرداخت عوارض خروج از کشور و عوارض شهرداری‌ها تا روز اربعین است.

وی افزود: زائرانی که پیش از این نیز برای ایام بعد از اربعین از طریق سازمان حج و زیارت ثبت نام خود را انجام داده بودند تا به کربلا مشرف شدند، درصورتیکه هزینه ویزا را پرداخت کرده باشند این هزینه به آنها عودت داده می‌شود.

وی به زائران توصیه کرد حتما کفش مناسب و لباس گرم همراه داشته باشند و از حمل کوله‌های سنگین خودداری کنند.

منبع: خبرگزاری فارس


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - عتبات- روادید

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات