ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


در آستانه اربعین حسینی انجام شد عزیمت زائران حسینی از اردبیل به مقصد کربلا


عزیمت 450 زائر حسینی از اردبیل در آستانه اربعین حسینی به مقصد کربلای معلی انجام شد

در مراسمی که پیش از ظهر دیروز﴿یک شنبه﴾ و از محل میرزاده خانم اردبیل با عزاداری خیل مشتاقان حضرت سیدالشهدا (ع) برگزار شد، عزاداران حسینی اردبیل که مصمم به پیاده‌روی 80 کیلومتری نجف به کربلا هستند به بارگاه حضرت سیدالشهدا (ع) رهسپار شدند.

در این مراسم که با حال و هوای معنوی و همراه با عزاداری حسینی در اردبیل برگزار شد بسیاری از زائران حرم مطهر امام حسین (ع) که از قشر جوان بودند با شور و شوق خاص رهسپار حرم مطهر سیدالشهدا (ع) شدند تا زمینه برای حضور در کنگره عظیم اربعین حسینی که میلیون‌ها انسان عاشق در این مراسم حاضر می‌شوند، فراهم آید.

در بین زائران حرم امام حسین (ع) جوانان اعزامی اظهار کردند که بدون ترس و واهمه از گروه‌های تکفیری تلاششان را به کار گرفته‌اند تا بتوانند در مراسم عزاداری اربعین حسینی با پیاده‌روی که از مسیر نجف اشرف تا کربلا انجام می‌دهند با شور و شوق خاص در موعد مقرر در کربلا حاضر شده و عرض ارادتشان را به ساحت سیدالشهدا (ع) نشان دهند.

این زائران از طریق زمینی و مرز مهران با بیش از 70 دستگاه اتوبوس به نجف اشرف انتقال داده شده و از آنجا مسیر 80 کیلومتری را تا بارگاه امام حسین پیاده طی طریق خواهند کرد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل گفت: پیرو حمایت‌های همه‌جانبه دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت از راهیان و کاروان‌های زیارتی، ستاد بازسازی عتبات عالیات در کنار انجام هرگونه امورات پشتیانی مورد نیاز و اقدام مسئولان استانی میزان 6 هزار متر‌مربع موکت برای استفاده زائران از طریق کمک خیرین استانی تهیه و به عتبات عالیات ارسال کردند.

اسفندیار هوشیار بیان کرد: کمک‌های ارسالی استان برای زائران استان اردبیل از نجف اشرف به مقصد کربلای معلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

منبع: فارس

 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - كربلا - اردبیل

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات