ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


در آستانه اربعین حسینی انجام شد عزیمت زائران حسینی از اردبیل به مقصد کربلا


عزیمت 450 زائر حسینی از اردبیل در آستانه اربعین حسینی به مقصد کربلای معلی انجام شد

در مراسمی که پیش از ظهر دیروز﴿یک شنبه﴾ و از محل میرزاده خانم اردبیل با عزاداری خیل مشتاقان حضرت سیدالشهدا (ع) برگزار شد، عزاداران حسینی اردبیل که مصمم به پیاده‌روی 80 کیلومتری نجف به کربلا هستند به بارگاه حضرت سیدالشهدا (ع) رهسپار شدند.

در این مراسم که با حال و هوای معنوی و همراه با عزاداری حسینی در اردبیل برگزار شد بسیاری از زائران حرم مطهر امام حسین (ع) که از قشر جوان بودند با شور و شوق خاص رهسپار حرم مطهر سیدالشهدا (ع) شدند تا زمینه برای حضور در کنگره عظیم اربعین حسینی که میلیون‌ها انسان عاشق در این مراسم حاضر می‌شوند، فراهم آید.

در بین زائران حرم امام حسین (ع) جوانان اعزامی اظهار کردند که بدون ترس و واهمه از گروه‌های تکفیری تلاششان را به کار گرفته‌اند تا بتوانند در مراسم عزاداری اربعین حسینی با پیاده‌روی که از مسیر نجف اشرف تا کربلا انجام می‌دهند با شور و شوق خاص در موعد مقرر در کربلا حاضر شده و عرض ارادتشان را به ساحت سیدالشهدا (ع) نشان دهند.

این زائران از طریق زمینی و مرز مهران با بیش از 70 دستگاه اتوبوس به نجف اشرف انتقال داده شده و از آنجا مسیر 80 کیلومتری را تا بارگاه امام حسین پیاده طی طریق خواهند کرد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل گفت: پیرو حمایت‌های همه‌جانبه دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت از راهیان و کاروان‌های زیارتی، ستاد بازسازی عتبات عالیات در کنار انجام هرگونه امورات پشتیانی مورد نیاز و اقدام مسئولان استانی میزان 6 هزار متر‌مربع موکت برای استفاده زائران از طریق کمک خیرین استانی تهیه و به عتبات عالیات ارسال کردند.

اسفندیار هوشیار بیان کرد: کمک‌های ارسالی استان برای زائران استان اردبیل از نجف اشرف به مقصد کربلای معلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

منبع: فارس

 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - كربلا - اردبیل

مطالب مشابه


35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02
35671
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی باحضور استاندار کربلا و هیات همراه روز پنج شنبه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی و نوشیروانی بابل برگزارشد
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات