ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


امام جمعه صومعه‌سرا: اربعین حسینی (ع) همایش ضد جریان تکفیری است


امام جمعه صومعه‌سرا گفت: پیاده‌روی میلیونی عزاداران اربعین حسینی (ع) همایش ضد جریان تکفیری است.

حجت‌الاسلام صدیقی عصر امروز در ستاد هماهنگی مراسم اربعین حسینی (ع) این شهرستان با اشاره به فرا رسیدن ایام اربعین سرور و سالار شهیدان اظهار کرد: با گذشت زمان عشق و علاقه مسلمانان به امام حسین (ع) افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه امام حسین (ع) نور و حرارتی را در دل مومن افکند که گذشت زمان به این حرارت می‌افزاید، گفت: گذشت زمان سبب اوج یافتن واقعه کربلا شده و این موج دنیا را فرا گرفته است.

امام جمعه صومعه‌سرا به حرکت کاروان پیاده 15 میلیون نفری اربعین حسینی (ع) به کربلای معلی اشاره کرد و گفت: با حضور گسترده و میلیونی عاشقان خاندان عصمت و طهارت، اربعین حسینی (ع) به همایش بزرگ ضد جریان تکفیر مبدل می‌شود.

وی درباره برگزاری عزاداری‌های شایسته و مناسب برای این حماسه بزرگ خاطرنشان کرد: یکی از روش‌های مناسب برای برگزاری عزاداری شایسته و مردمی تجمع‌های دهها هزار نفری در سراسر کشور است.

صدیقی با اشاره به اینکه مردم صومعه‌سرا در این زمینه همواره پیشگام بوده‌اند، تصریح کرد: مردم این شهرستان سال‌هاست در روز اربعین حسینی (ع) تجمع بزرگ برگزار می‌کنند.

وی یادآور شد: امیدواریم امسال نیز مانند سال‌های گذشته با برنامه‌ریزی درست و هماهنگ شاهد اجرای تجمع عظیم و باشکوه در شهرستان باشیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا نیز در جلسه مذکور با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در مورد مراسم اربعین حسینی (ع)، اظهار کرد: اربعین حسینی یکی از تأثیرگذارترین برنامه‌های مذهبی است.

حجت‌الاسلام منوچهر احمدی‌پور افزود: امروز شرایط به گونه‌ای است که دسته عزاداری در کالیفرنیای آمریکا به راه می‌افتد و آنها متعرض می‌شوند که فرهنگ‌شان در خطر افتاده است.

وی تصریح کرد: مراسم عزاداری ویژه اربعین حسینی (ع) در صومعه‌سرا نهادینه شده و در بخش‌های مختلف این شهرستان برگزار می‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه در صبح روز اربعین مراسم باشکوهی در بخش گوراب‌زرمیخ صومعه‌سرا به همراه پذیرایی از مهمانان گرامی برگزار می‌شود، یادآور شد: در بعداز ظهر روز اربعین نیز تجمع بزرگ مردم صومعه‌سرا به مناسبت اربعین حسینی در میدان شهر برگزار می‌شود.

احمدی‌پور متذکر شد: امیدواریم بتوانیم با توجه با تأکیدات مقام معظم رهبری درباره اربعین با همکاری مسئولان و مردم فهیم و مذهبی شهرستان برنامه‌های پربار برگزار کنیم.

منبع: فارس


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین -صومعه سرا

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات