ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


نماينده آيت‌الله سيستاني اعلام كرد: جمعيت زائران اربعين به بيش از سه برابر اجتماع حجاج مي‌رسد


توليت عتبه مقدس حسيني همايش اربعين را بزرگ‌ترين گردهمايي آرام و صلح آميز جهان خواند و گفت: زائران به حركت صلح آميز و شجاعانه خود ادامه مي‌دهند، هرچند از سوي گروه‌هاي معاند و دست پرورده آمريكا فراوان تهديد شوند.

حجت الاسلام والمسلمين شيخ مهدي كربلايي توليت عتبه مقدس حسيني در ديدار مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق و همراهان وي، خواستار ارائه آموزش فرهنگ اسلامي صحيح به عزاداران حسيني شد.

وي در ادامه با اشاره به راهپيمايي پرشور اربعين حسيني كه شكوه آن امسال بيش از سالهاي گذشته بوده است، به نقل از برخي از خبرگزاري‌ها، گفت: اين همايش بزرگ‌ترين گردهمايي آرام و صلح آميز در همه كشورهاي جهان است.

نماينده آيت الله سيستاني و امام جمعه كربلا افزود: اين رسانه‌ها جمعيت فعلي در ايام اربعين را بيش از سه برابر اجتماع ساليانه حجاج بيت الله الحرام در مكه مكرمه دانسته اند و البته بايد بدانند كه زائران به حركت صلح آميز و شجاعانه خود ادامه مي‌دهند، هرچند از سوي گروه‌هاي معاند و دست پرورده آمريكا فراوان تهديد شوند.

حجت الاسلام والمسلمين كربلايي با بيان اينكه جمعيت راهپيمايي كننده در مسيرهاي مختلف از كشورهاي خارجي بيش از سه برابر سالهاي گذشته افزايش يافته است، ابراز كرد: ملت عراق در پذيرايي از اين جمعيت، سنگ تمام گذاشتند به طوري كه در شهر ناصريه سفره اي را به طول ۱۵ كيلومتر براي اطعام زائران پهن كردند.

وي همچنين بر آموزش فرهنگ اسلامي صحيح به عزاداران حسيني تأكيد كرد و افزود: وضع فرهنگي نسبت به سالهاي گذشته بهتر شده است و ما هم به نوبه خود تلاش كرديم كه در مسير پياده روي اربعين، اقامه نماز جماعت را در موكب‌ها با دعوت از حوزه علميه نجف برگزار و به سؤالها و پرسشهاي مراجعه كنندگان پاسخ دهيم.

امام جمعه كربلا با بيان اينكه كار فرهنگي ضروري است اما نياز به صبر و برنامه ريزي بلند مدت دارد، گفت: خوشبختانه جلوي برخي از بدعت هايي كه از سوي دشمن هدايت مي‌شد را گرفتيم و آن را به يك فرصت تبديل كرديم.

منبع: خبرگزاری حج


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - كربلا

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات