ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


جانشين فرمانده ناجا: تردد زوار اربعين از مرزهاي زميني به 750 هزار نفر رسيد


جانشين فرمانده نيروي انتظامي از افزايش تردد زوار اربعين حسيني در مرزهاي غربي کشور به 750 هزار نفر خبر داد.

سردار `حسين اشتري` روز يکشنبه در حاشيه بازديد از مرز بين المللي مهران به خبرنگار آريا گفت: اين تعداد زوار از مرزهاي مهران ، چزابه و شلمچه به عتبات عاليات کشور عراق عزيمت کرده اند.

وي پيش بيني کرد با نزديک شدن به اربعين حسيني شمار تردد در مرزهاي تعيين شده افزايش قابل توجهي يابد.

جانشين فرمانده نيروي انتظامي به زوار توصيه کرد براي ورود به کشور عراق صبر و حوصله داشته چرا که ممکن در مرز با تاخير چند ساعته و حتي يک روزه مواجه شوند.

اشتري با قدرداني از خدمات مسوولان در مبادي مرزي يادآور شد: مشکلي در تردد زوار در مرزهاي داخلي وجود ندارد اما امکانات طرف عراقي پاسخگوي اين تعداد زاير نيست.

وي از زوار اربعين حسيني خواست برنامه بازگشت خود پس از برگزاري اربعين را به يکي دو روز پس از پايان آيين هاي اين روز موکول کنند تا با ترافيک شديد و مشکلات احتمالي مواجه نشوند.

به گزارش آريا، پايانه مرزي مهران در 85 کيلومتري ايلام هم اکنون به مهم ترين مرکز تردد زوار براي شرکت در آيين اربعين حسيني تبديل شده و تنها در يک هفته اخير بيش از 220 هزار نفر از اين خروجي براي سفر به عراق استفاده کرده اند که بر اساس پيش بيني ها اين تعداد تا روز اربعين به 800 هزار نفر خواهد رسيد


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: پیاده روی ، اربعین ، کربلا shia muslim

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات