ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


جانشين فرمانده ناجا: تردد زوار اربعين از مرزهاي زميني به 750 هزار نفر رسيد


جانشين فرمانده نيروي انتظامي از افزايش تردد زوار اربعين حسيني در مرزهاي غربي کشور به 750 هزار نفر خبر داد.

سردار `حسين اشتري` روز يکشنبه در حاشيه بازديد از مرز بين المللي مهران به خبرنگار آريا گفت: اين تعداد زوار از مرزهاي مهران ، چزابه و شلمچه به عتبات عاليات کشور عراق عزيمت کرده اند.

وي پيش بيني کرد با نزديک شدن به اربعين حسيني شمار تردد در مرزهاي تعيين شده افزايش قابل توجهي يابد.

جانشين فرمانده نيروي انتظامي به زوار توصيه کرد براي ورود به کشور عراق صبر و حوصله داشته چرا که ممکن در مرز با تاخير چند ساعته و حتي يک روزه مواجه شوند.

اشتري با قدرداني از خدمات مسوولان در مبادي مرزي يادآور شد: مشکلي در تردد زوار در مرزهاي داخلي وجود ندارد اما امکانات طرف عراقي پاسخگوي اين تعداد زاير نيست.

وي از زوار اربعين حسيني خواست برنامه بازگشت خود پس از برگزاري اربعين را به يکي دو روز پس از پايان آيين هاي اين روز موکول کنند تا با ترافيک شديد و مشکلات احتمالي مواجه نشوند.

به گزارش آريا، پايانه مرزي مهران در 85 کيلومتري ايلام هم اکنون به مهم ترين مرکز تردد زوار براي شرکت در آيين اربعين حسيني تبديل شده و تنها در يک هفته اخير بيش از 220 هزار نفر از اين خروجي براي سفر به عراق استفاده کرده اند که بر اساس پيش بيني ها اين تعداد تا روز اربعين به 800 هزار نفر خواهد رسيد


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: پیاده روی ، اربعین ، کربلا shia muslim

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات