ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


اطلاعيه ستاد مرکزي هماهنگي خدمات سفر ويژه اربعين حسيني


ستاد مرکزي هماهنگي خدمات سفر با صدور اطلاعيه اي در آستانه اربعين حسيني از تأسيسات گردشگري، رستوران ها و مراکز پذيرايي بين راهي خواست تا ضمن رعايت امنيت رواني مسافران در طول مسير مراجعت در جهت رعايت نرخ، بهداشت و همچنين همکاري و همراهي با مسافران و گردشگران در طول مسير اهتمام بيشتري داشته باشند.

متن اطلاعيه ستاد مرکزي هماهنگي خدمات سفر به شرح زير است:
1.با توجه به شور وشوق سفرهاي زيارتي هموطنان عزير به مناسبت اربعين حسيني، ستاد مرکزي هماهنگي خدمات سفر طي اطلاعيه­ اي ضمن تأکيد بر ضرورت آمادگي، انسجام و برنامه­ ريزي ستادهاي اجرايي استان ها براي استقبال، پذيرايي و اسکان مسافران عزيز، توصيه ­هايي را بشرح ذيل به هموطنان اعلام نمود:
2.از عموم مسافران و زائران حسيني درخواست مي‌شود، در طول ايام سفر به نکات و اطلاعيه‌هايي که سازمان هاي مسوول و خدمات ­رسان؛ بويژه سازمان حج و زيارت اعلام مي­ نمايد توجه جدي داشته باشند و قبل از آغاز سفر نسبت به کسب اطلاعات لازم از طول مسير، وضعيت مرزها و غيره اقدام نمايند.
3.به دستگاه هاي عضو ستاد، بخصوص هلال احمر جمهوري اسلامي ايران، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و عوامل نيروي انتظامي تأکيد مي­ گردد، به قيد فوريت ضمن حضور فعال در مرزها و مسيرهاي که مسافران و هموطنان عزيز استفاده مي­ نمايند نسبت به ارائه تسهيلات اقامتي و اسکان موقت مسافران پيش­ بيني و اقدام لازم را بعمل آورند.
4. به تمامي تأسيسات گردشگري، رستوران ها و مراکز پذيرايي بين راهي توصيه اکيد مي شود تا ضمن رعايت امنيت رواني مسافران در طول مسير مراجعت در جهت رعايت نرخ، بهداشت و همچنين همکاري و همراهي با مسافران و گردشگران در طول مسير اهتمام بيشتري داشته باشند.
5.در پايان ستاد مرکزي ضمن تأکيد بر استمرار فعاليت ستادهاي اجرايي هماهنگي خدمات سفر استان ها در تمامي بخش هاي حمل و نقل و ترافيک، امنيت و انتظامي، امداد و نجات، مديريت بحران، بهداشت و درمان، اسکان و پذيرايي و...، هماهنگي کامل کليه واحدهاي مسوول را براي خدمات­ رساني شايسته به مسافران و گردشگران ضروري مي داند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین ستاد گردشگری سایت الاربعین shia muslim

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات