ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


اطلاعيه ستاد مرکزي هماهنگي خدمات سفر ويژه اربعين حسيني


ستاد مرکزي هماهنگي خدمات سفر با صدور اطلاعيه اي در آستانه اربعين حسيني از تأسيسات گردشگري، رستوران ها و مراکز پذيرايي بين راهي خواست تا ضمن رعايت امنيت رواني مسافران در طول مسير مراجعت در جهت رعايت نرخ، بهداشت و همچنين همکاري و همراهي با مسافران و گردشگران در طول مسير اهتمام بيشتري داشته باشند.

متن اطلاعيه ستاد مرکزي هماهنگي خدمات سفر به شرح زير است:
1.با توجه به شور وشوق سفرهاي زيارتي هموطنان عزير به مناسبت اربعين حسيني، ستاد مرکزي هماهنگي خدمات سفر طي اطلاعيه­ اي ضمن تأکيد بر ضرورت آمادگي، انسجام و برنامه­ ريزي ستادهاي اجرايي استان ها براي استقبال، پذيرايي و اسکان مسافران عزيز، توصيه ­هايي را بشرح ذيل به هموطنان اعلام نمود:
2.از عموم مسافران و زائران حسيني درخواست مي‌شود، در طول ايام سفر به نکات و اطلاعيه‌هايي که سازمان هاي مسوول و خدمات ­رسان؛ بويژه سازمان حج و زيارت اعلام مي­ نمايد توجه جدي داشته باشند و قبل از آغاز سفر نسبت به کسب اطلاعات لازم از طول مسير، وضعيت مرزها و غيره اقدام نمايند.
3.به دستگاه هاي عضو ستاد، بخصوص هلال احمر جمهوري اسلامي ايران، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و عوامل نيروي انتظامي تأکيد مي­ گردد، به قيد فوريت ضمن حضور فعال در مرزها و مسيرهاي که مسافران و هموطنان عزيز استفاده مي­ نمايند نسبت به ارائه تسهيلات اقامتي و اسکان موقت مسافران پيش­ بيني و اقدام لازم را بعمل آورند.
4. به تمامي تأسيسات گردشگري، رستوران ها و مراکز پذيرايي بين راهي توصيه اکيد مي شود تا ضمن رعايت امنيت رواني مسافران در طول مسير مراجعت در جهت رعايت نرخ، بهداشت و همچنين همکاري و همراهي با مسافران و گردشگران در طول مسير اهتمام بيشتري داشته باشند.
5.در پايان ستاد مرکزي ضمن تأکيد بر استمرار فعاليت ستادهاي اجرايي هماهنگي خدمات سفر استان ها در تمامي بخش هاي حمل و نقل و ترافيک، امنيت و انتظامي، امداد و نجات، مديريت بحران، بهداشت و درمان، اسکان و پذيرايي و...، هماهنگي کامل کليه واحدهاي مسوول را براي خدمات­ رساني شايسته به مسافران و گردشگران ضروري مي داند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین ستاد گردشگری سایت الاربعین shia muslim

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات