ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


تردد زایران اربعین حسینی از مرزهای زمینی به 750 هزار نفر رسید


جانشین فرمانده نیروی انتظامی از افزایش تردد زیران اربعین حسینی در مرزهای غربی کشور خبر داد و گفت: تاکنون 750 هزار نفر از طریق مرزهای مهران، چزابه و شلمچه وارد خاک عراق شده اند.

سردار حسین اشتری روز یکشنبه در حاشیه بازدید از مرز بین المللی مهران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان این که عزیمت زایران اربعین حسینی از حدود 10 روز پیش آغاز شده است، پیش بینی کرد که با نزدیک شدن به ایام سوگواری اربعین، شمار تردد در مرزهای تعیین شده افزایش قابل توجهی یابد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی به زایران توصیه کرد برای سفر به عتبات عالیات صبر و حوصله داشته زیرا ممکن است به دلیل حجم بالای تردد زایران، در مرزها با تاخیر چند ساعته و حتی یک روزه مواجه شوند.

اشتری با قدردانی از خدمات مسوولان در مبادی مرزی یادآور شد: مشکلی در تردد زوار در مرزهای داخلی وجود ندارد اما امکانات طرف عراقی پاسخگوی این تعداد زایر نیست.

وی از زیران اربعین حسینی خواست برنامه بازگشت خود به یکی یا دو روز پس از برگزاری این آیین موکول کنند تا با ترافیک شدید در مرز و مشکلات احتمالی مواجه نشوند.

به گزارش ایرنا، پایانه مرزی مهران در 100 کیلومتری جنوب غربی ایلام مهمترین مرکز تردد زایران ایرانی برای سفر به عتبات عالیات به شمار می رود.

سال گذشته از ابتدای ماه محرم تا پایان اربعین در مجموع 500 هزار نفر از مرز مهران تردد داشتند که این رقم تنها در ایام اربعین و ظرف 10 روز گذشته به حدود 220 هزار نفر رسیده است.

پیش بینی می شود که تردد زایران تا پایان اربعین حسینی از مرز مهران به 800 هزار نفر برسد

منبع: ایرنا


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین، کاروان حسینی، اربعین، امام حسین

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات