ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


جانشين فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي خبر داد؛ مرز شلمچه دوباره بازگشايي شد


جانشين فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي با بيان اينكه با توجه به بازگشايي مرز بين المللي شلمچه به روي زائران اربعين حسيني از صبح امروز، روند خروج زائران نيز سرعت مي‌گيرد، گفت: با برنامه ريزي انجام شده با طرف عراقي، روند تردد زائران ايراني به عراق از مرز شلمچه آسان‌تر مي‌شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج،‌سردار اشتري با تاكيد بر اينكه با توجه به بازگشايي مرز بين المللي شلمچه به روي زائران اربعين حسيني از صبح امروز، روند خروج زائران نيز سرعت مي‌گيرد افزود: اميدواريم با توافق صورت گرفته، معطلي زائران ايراني در مرز شلمچه به نحو قابل قبولي كمتر شود.

وي نامتناسب بودن امكانات طرف عراقي براي پذيرش زائران ايراني را دليل معطلي زائران ايراني در مرز شلمچه عنوان كرد.

جانشين فرمانده ناجا همچنين از امنيت كامل در مرزهاي كشور خبر داد و افزود: به زائران ايراني تاكيد مي‌شود براي خروج از مرز ايران به سمت عراق و زيارت عتبات عاليات، حتما گذرنامه، كارت ملي و شناسنامه همراه داشته باشند.

سردار اشتري همچنين در ديدار با فرمانده مرزباني منطقه چهارم عراق گفت: روابط ايران وعراق مبتني بر علايق مذهبي، ديني و فرهنگي از اهميت خاصي برخوردار است و همكاري دوجانبه در راستاي مبارزه با تروريسم افزايش مي‌يابد.

سرپيپ علي وهام جبار فرمانده مرزباني منطقه چهارم عراق هم در اين ديدار با بيان مشتركات ديني، اسلامي و فرهنگي ايران و عراق، گفت: افتخار مي‌كنيم كه خدمتگزار زائران حسيني از ايران و ساير كشورهاي جهان هستيم.

ستاد مركزي اربعين در اطلاعيه چهارم خود اعلام كرد: اگر چه با تلاش ارزشمند مسئولين محترم كشور، مرز شلمچه مجدداً بازگشايي گرديد ليكن بدليل وجود انبوه جمعيتي كه همچنان منتظر عبور از گذرگاه زميني عراق در اين مرز هستند به اطلاع زائرين عزيز مي‌رساند در صورت تصميم به حضور در پياده روي اربعين حسيني از مرزهاي چزابه و مهران كه از وضعيت مناسبتري برخوردار مي‌باشند استفاده نمايند.

ستاد مركزي اربعين مجدداً از همكاري بسيار خوب مردم عزيز و توجه جدي به توصيه‌هاي عوامل اجرايي و خادمين زائرين در مناطق مرزي تشكر و قدرداني مي‌نمايد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین مرز شلمچه

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات