ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


جانشين فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي خبر داد؛ مرز شلمچه دوباره بازگشايي شد


جانشين فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي با بيان اينكه با توجه به بازگشايي مرز بين المللي شلمچه به روي زائران اربعين حسيني از صبح امروز، روند خروج زائران نيز سرعت مي‌گيرد، گفت: با برنامه ريزي انجام شده با طرف عراقي، روند تردد زائران ايراني به عراق از مرز شلمچه آسان‌تر مي‌شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج،‌سردار اشتري با تاكيد بر اينكه با توجه به بازگشايي مرز بين المللي شلمچه به روي زائران اربعين حسيني از صبح امروز، روند خروج زائران نيز سرعت مي‌گيرد افزود: اميدواريم با توافق صورت گرفته، معطلي زائران ايراني در مرز شلمچه به نحو قابل قبولي كمتر شود.

وي نامتناسب بودن امكانات طرف عراقي براي پذيرش زائران ايراني را دليل معطلي زائران ايراني در مرز شلمچه عنوان كرد.

جانشين فرمانده ناجا همچنين از امنيت كامل در مرزهاي كشور خبر داد و افزود: به زائران ايراني تاكيد مي‌شود براي خروج از مرز ايران به سمت عراق و زيارت عتبات عاليات، حتما گذرنامه، كارت ملي و شناسنامه همراه داشته باشند.

سردار اشتري همچنين در ديدار با فرمانده مرزباني منطقه چهارم عراق گفت: روابط ايران وعراق مبتني بر علايق مذهبي، ديني و فرهنگي از اهميت خاصي برخوردار است و همكاري دوجانبه در راستاي مبارزه با تروريسم افزايش مي‌يابد.

سرپيپ علي وهام جبار فرمانده مرزباني منطقه چهارم عراق هم در اين ديدار با بيان مشتركات ديني، اسلامي و فرهنگي ايران و عراق، گفت: افتخار مي‌كنيم كه خدمتگزار زائران حسيني از ايران و ساير كشورهاي جهان هستيم.

ستاد مركزي اربعين در اطلاعيه چهارم خود اعلام كرد: اگر چه با تلاش ارزشمند مسئولين محترم كشور، مرز شلمچه مجدداً بازگشايي گرديد ليكن بدليل وجود انبوه جمعيتي كه همچنان منتظر عبور از گذرگاه زميني عراق در اين مرز هستند به اطلاع زائرين عزيز مي‌رساند در صورت تصميم به حضور در پياده روي اربعين حسيني از مرزهاي چزابه و مهران كه از وضعيت مناسبتري برخوردار مي‌باشند استفاده نمايند.

ستاد مركزي اربعين مجدداً از همكاري بسيار خوب مردم عزيز و توجه جدي به توصيه‌هاي عوامل اجرايي و خادمين زائرين در مناطق مرزي تشكر و قدرداني مي‌نمايد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین مرز شلمچه

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات