ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


جانشين فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي خبر داد؛ مرز شلمچه دوباره بازگشايي شد


جانشين فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي با بيان اينكه با توجه به بازگشايي مرز بين المللي شلمچه به روي زائران اربعين حسيني از صبح امروز، روند خروج زائران نيز سرعت مي‌گيرد، گفت: با برنامه ريزي انجام شده با طرف عراقي، روند تردد زائران ايراني به عراق از مرز شلمچه آسان‌تر مي‌شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج،‌سردار اشتري با تاكيد بر اينكه با توجه به بازگشايي مرز بين المللي شلمچه به روي زائران اربعين حسيني از صبح امروز، روند خروج زائران نيز سرعت مي‌گيرد افزود: اميدواريم با توافق صورت گرفته، معطلي زائران ايراني در مرز شلمچه به نحو قابل قبولي كمتر شود.

وي نامتناسب بودن امكانات طرف عراقي براي پذيرش زائران ايراني را دليل معطلي زائران ايراني در مرز شلمچه عنوان كرد.

جانشين فرمانده ناجا همچنين از امنيت كامل در مرزهاي كشور خبر داد و افزود: به زائران ايراني تاكيد مي‌شود براي خروج از مرز ايران به سمت عراق و زيارت عتبات عاليات، حتما گذرنامه، كارت ملي و شناسنامه همراه داشته باشند.

سردار اشتري همچنين در ديدار با فرمانده مرزباني منطقه چهارم عراق گفت: روابط ايران وعراق مبتني بر علايق مذهبي، ديني و فرهنگي از اهميت خاصي برخوردار است و همكاري دوجانبه در راستاي مبارزه با تروريسم افزايش مي‌يابد.

سرپيپ علي وهام جبار فرمانده مرزباني منطقه چهارم عراق هم در اين ديدار با بيان مشتركات ديني، اسلامي و فرهنگي ايران و عراق، گفت: افتخار مي‌كنيم كه خدمتگزار زائران حسيني از ايران و ساير كشورهاي جهان هستيم.

ستاد مركزي اربعين در اطلاعيه چهارم خود اعلام كرد: اگر چه با تلاش ارزشمند مسئولين محترم كشور، مرز شلمچه مجدداً بازگشايي گرديد ليكن بدليل وجود انبوه جمعيتي كه همچنان منتظر عبور از گذرگاه زميني عراق در اين مرز هستند به اطلاع زائرين عزيز مي‌رساند در صورت تصميم به حضور در پياده روي اربعين حسيني از مرزهاي چزابه و مهران كه از وضعيت مناسبتري برخوردار مي‌باشند استفاده نمايند.

ستاد مركزي اربعين مجدداً از همكاري بسيار خوب مردم عزيز و توجه جدي به توصيه‌هاي عوامل اجرايي و خادمين زائرين در مناطق مرزي تشكر و قدرداني مي‌نمايد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین مرز شلمچه

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات