ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


اعزام زنان پزشك به كربلاي معلي/گزارش تصويري


براي نخستين بار اعزام و استقرار پزشكان داوطلب از سوي اين بيمارستان براي استقرار در حرم مطهر حضرت ابوالفضل العباس (ع) صورت مي‌گيرد.

براي نخستين بار اعزام و استقرار پزشكان داوطلب از سوي اين بيمارستان براي استقرار در حرم مطهر حضرت ابوالفضل العباس (ع) صورت مي‌گيرد. و همچنين به گزارش روابط عمومي بيمارستان خيريه حضرت صديقه زهرا (س)، دكتر وليد دنده بر با اشاره به اينكه امسال براي نخستين بار اعزام پزشكان و پرستاران داوطلب به عتبات عاليات از سوي بيمارستان خيريه حضرت صديقه زهرا (س) انجام شد، افزود: به مدت ۱۰ روز كادر پزشكي اعزامي به عتبات عاليات در كشور عراق مستقر خواهند بود.

وي با بيان اينكه براي اعزام اين تيم پزشكي از مدت‌ها قبل هماهنگي‌هاي لازم صورت گرفته بود تصريح كرد: كادر پزشكي متشكل از متخصص قلب، متخصص زنان، متخصص بيهوشي، متخصص طب اورژانس، پزشك عمومي، سوپروايزر، پرستار و ماما است و اكثر پزشكان و پرستاران به زبان عربي مسلط هستند.

دنده بر يادآور شد: اين تيم پزشكي ۱۴ نفره به صورت كاملا عملياتي در قالب دو گروه، در داخل حرم حضرت ابوالفضل العباس (ع) و مهمانسراي آن حضرت مستقر مي‌شوند و خدمات درماني لازم را به زائران حرمين مطهر حضرت سيدالشهدا (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) ارائه خواهند داد.

معاون اسبق مركزپزشكي حج وزيارت با تاكيد بر اينكه ارائه خدمات درماني به تمامي زائران به صورت رايگان صورت مي‌گيرد، خاطرنشان كرد: زائران بايستي نكات مهم بهداشتي را مد نظر داشته باشند و در همه حال اين نكات را به صورت جدي اجرا كنند تا در برابر بيماريهاي ويروسي و ميكروبي ايمن باشند.

دنده بر از زائران خواست تا قبل از عزيمت به عتبات عاليات واكسن آنفولانزا را تزريق كنند تا در برابر اين بيماري نيز ايمن شوند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین- پزشک

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات