ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام والمسلمين زماني: جلوه اتحاد مسلمانان در راهپيمايي اربعين خودنمايي مي‌كند


مشاور استانها و دفاتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري گفت: بيش از دو و نيم ميليون نفر انسان با انديشه واحد در صحراي عرفات جمع مي‌شوند و امروز اين جلوه عظيم با محوريت حسين بن علي (ع) در راهپيمايي اربعين خودنمايي مي‌كند.

حجت الاسلام والمسلمين رجبعلي زماني در مراسم معارفه حجت الاسلام والمسلمين نجف نجفي روحاني، ابراز اميدواري كرد كه خدمت رساني به زائران سبب نزديك شدن دلها به يكديگر و انسجام بهتر و بيشتر براي احياي نام اباعبدالله (ع) شود.

وي با بيان اينكه قطعا شعار و شعور عتبات و جلوه اي كه دارد از حج كمتر نخواهد بود، گفت: اگر در مراسم حج سه ميليون نفر شركت مي‌كنند، امروز در راهپيمايي اربعين اين آمار به بيش از چهار برابر آن مي‌رسد و ميليونها نفر از كشورهاي دنيا، داراي مذاهب و فرق مختلف اسلامي حضور دارد.

حجت الاسلام والمسلمين زماني اظهار داشت: بيش از دو و نيم ميليون نفر انسان در صحراي منا و عرفات با لباس واحد جمع مي‌شوند و امروز اين جلوه و حركت عظيم با محوريت حسين بن علي (ع) در راهپيمايي اربعين خودنمايي مي‌كند.

وي با بيان اينكه اطاعت خدا در اربعين جلوه گر مي‌شود كه آثار آن نابودي دشمنان اسلام و قرآن است، گفت: دشمنان بسيار تلاش كردند تا راهپيمايي اربعين با اين شكوه و زيبايي محقق نشود و حال آن كه «هُوَ الَّذي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدى وَدينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ».


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - زماني

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات