ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


از سوي حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج وزيارت؛ فصلنامه زيارت با موضوع ويژه نامه اربعين منتشر شد


نوزدهمين و بيستمين شماره فصلنامه فرهنگي، اجتماعي، سياسي و تاريخي فرهنگ زيارت در تابستان و پاييز ۹۳ از سوي حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج وزيارت با موضوع ويژه نامه اربعين منتشر شد.

نوزدهمين و بيستمين شماره فصلنامه فرهنگي، اجتماعي، سياسي و تاريخي فرهنگ زيارت در تابستان و پاييز ۹۳ از سوي حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج وزيارت با موضوع ويژه نامه اربعين منتشر شد.

اربعين؛ امتداد عاشور، اهميت و فلسفه زيارت مرقد حسيني، نقش اربعين در احيإ و گسترش نهضت امام حسين، فضيلت پياده روي براي زيارت معصومين، همايش جهاني اربعين، جايگاه زيارت اربعين در متون حديثي و فقيهي از جمله موضوعات اين ويژه نامه است.

همچنين موضوعاتي همچون اربعين در فرهنگ اسلامي، مضامين زيارت اربعين، وداغ زيارت اربعين، آداب و رسوم عزاداري در عراق امروز، پياده روي اربعين حسيني در سيره و سخن بزرگان، اربعين حسيني در آثار و انظار علما، اربعينيات و فقه پياده روي در اين فصلنامه آمده است.

در بخش ديگري از اين ويژه نامه در خصوص زمان ورود كاروان حسيني به كربلا، جابربن عبدالله انصاري، عطيه دومين زائر اربعين، اربعين‌هاي خونبين، آسيب شناسي وقايع ۱۳۴۸ قمري، انتفاضه اربعين ۱۳۹۷ قمري، كربلا تا شام، سفرنامه اربعين و اشعار حسيني بحث و بررسي شده است.

صاحب امتياز اين فصلنامه حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج وزيارت است كه مدير مسؤولي آن را سيدعلي قاضي عسكر، سردبيري را محمدباقر پور اميني برعهده دارد. و اين شماره در ۴۳۰ صفحه منتشر شده است.

علاقه‌مندان براي دريافت اين كتاب مي‌توانند به نشاني قم، بلوار سميه، بين كوچه ۲۶و۲۸ پژوهشكده حج وزيارت مراجعه كنند يا با شماره ۳۷۸۴۰۸۰۰ - ۰۲۵ تماس بگيرند.

براي دريافت فايل اينترنتي اين ويژه نامه اينجا كليك كيند.

شايان ذكر است، حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج وزيارت تاكنون حدود ۱۰۰۰ عنوان كتاب با موضوع حج وزيارت منتشر كرده است كه تمامي اين كتاب‌ها به صورت الكترونيكي به نشانيhttp://lib.hajj.ir/ قابل دسترسي است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین ویژه نامه اربعین

مطالب مشابه


36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20
36394
کمک به پیشبرد اهداف ستاد اربعین با نیازسنجی از مخاطبان
به منظور پیشبرد اهداف کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و اجرای مطلوبتر عملکردها در راستای این فرهنگ عظیم،‌ طرح پژوهشی نیازسنجی فرهنگی،‌ تبلیغی و آموزشی در اربعین در دست اجراست تا به نیازسنجی از مخاطبان بپردازد
 1396/04/20
36393
حجت الاسلام رئیسی: باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: فطرت بیدار، ظلم پذیر نیست. باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد و به لطف خداوند امروز شاهد جلوه‌های تحول به واسطه فرهنگ حسینی هستیم
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات