ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رقابت مردم عراق در پذیرایی از زائران حسینی (ع)


ساکنان شهرها و روستاهایی که زائران حرم حسینی (ع) از کنار آنها برای رسیدن به کربلا عبور می کنند در خانه خود را به روی زائران گشوده و هر چه در توان دارند برای پذیرایی از آنها به کار می گیرند

پیاده روی زائران حسینی به سوی کربلای معلا برای مشارکت در مراسم بزرگداشت اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان ادامه دارد و در خلال این پیاده روی میلیونی هر روز صحنه های بی نظیری از عشق به امام شهیدان رقم می خورد.
سرپرست یکی از خیمه های پذیرایی از زائران حسینی در گفت وگو با خبرنگار العالم گفت: ما با کمال میل از تمام گروههای سنی دعوت می کنیم تا با هم نماز بخوانیم و برای آنها جای خواب و سایر خدمات را تهیه می کنیم.
یکی از زائران نیز به خبرنگار العالم گفت: میان خیمه های مختلف برای خدمت به زائران حسینی رقابت وجود دارد و هریک تلاش می کنند تا خودشان از زائران پذیرایی کنند.
پذیرایی از زائران حسینی که در تمام استان ها بخصوص استانهای جنوبی و مرکزی صورت می گیرد، فقط مخصوص قشر مرفه و متوسط نیست بلکه فقرا نیز قوت روزانه خود را با زائران سرور آزادگان جهان تقسیم می کنند و آثار شادی و شوق کسب ثواب در چهره هایشان پیداست.
یکی دیگر از زائران حسینی در گفت وگو با خبرنگار العالم گفت: مردم در بین راه زائران را به خانه های خود می برند و از آنها پذیرایی می کنند و علاوه بر ارائه غذا و جای خواب، حتی لباس آنها را می شویند.
ناظران معتقدند این پدیده که هر ساله رو به افزایش است با هویت اسلامی کشور عراق و نزدیکی ساکنان این مناطق با عتبات عالیات مرتبط است علاوه بر آن مردم این دیار به مهمان نوازی و کرامت مشهورند.

منبع: العالم


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - عتبات

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات