ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رقابت مردم عراق در پذیرایی از زائران حسینی (ع)


ساکنان شهرها و روستاهایی که زائران حرم حسینی (ع) از کنار آنها برای رسیدن به کربلا عبور می کنند در خانه خود را به روی زائران گشوده و هر چه در توان دارند برای پذیرایی از آنها به کار می گیرند

پیاده روی زائران حسینی به سوی کربلای معلا برای مشارکت در مراسم بزرگداشت اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان ادامه دارد و در خلال این پیاده روی میلیونی هر روز صحنه های بی نظیری از عشق به امام شهیدان رقم می خورد.
سرپرست یکی از خیمه های پذیرایی از زائران حسینی در گفت وگو با خبرنگار العالم گفت: ما با کمال میل از تمام گروههای سنی دعوت می کنیم تا با هم نماز بخوانیم و برای آنها جای خواب و سایر خدمات را تهیه می کنیم.
یکی از زائران نیز به خبرنگار العالم گفت: میان خیمه های مختلف برای خدمت به زائران حسینی رقابت وجود دارد و هریک تلاش می کنند تا خودشان از زائران پذیرایی کنند.
پذیرایی از زائران حسینی که در تمام استان ها بخصوص استانهای جنوبی و مرکزی صورت می گیرد، فقط مخصوص قشر مرفه و متوسط نیست بلکه فقرا نیز قوت روزانه خود را با زائران سرور آزادگان جهان تقسیم می کنند و آثار شادی و شوق کسب ثواب در چهره هایشان پیداست.
یکی دیگر از زائران حسینی در گفت وگو با خبرنگار العالم گفت: مردم در بین راه زائران را به خانه های خود می برند و از آنها پذیرایی می کنند و علاوه بر ارائه غذا و جای خواب، حتی لباس آنها را می شویند.
ناظران معتقدند این پدیده که هر ساله رو به افزایش است با هویت اسلامی کشور عراق و نزدیکی ساکنان این مناطق با عتبات عالیات مرتبط است علاوه بر آن مردم این دیار به مهمان نوازی و کرامت مشهورند.

منبع: العالم


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - عتبات

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات