ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رقابت مردم عراق در پذیرایی از زائران حسینی (ع)


ساکنان شهرها و روستاهایی که زائران حرم حسینی (ع) از کنار آنها برای رسیدن به کربلا عبور می کنند در خانه خود را به روی زائران گشوده و هر چه در توان دارند برای پذیرایی از آنها به کار می گیرند

پیاده روی زائران حسینی به سوی کربلای معلا برای مشارکت در مراسم بزرگداشت اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان ادامه دارد و در خلال این پیاده روی میلیونی هر روز صحنه های بی نظیری از عشق به امام شهیدان رقم می خورد.
سرپرست یکی از خیمه های پذیرایی از زائران حسینی در گفت وگو با خبرنگار العالم گفت: ما با کمال میل از تمام گروههای سنی دعوت می کنیم تا با هم نماز بخوانیم و برای آنها جای خواب و سایر خدمات را تهیه می کنیم.
یکی از زائران نیز به خبرنگار العالم گفت: میان خیمه های مختلف برای خدمت به زائران حسینی رقابت وجود دارد و هریک تلاش می کنند تا خودشان از زائران پذیرایی کنند.
پذیرایی از زائران حسینی که در تمام استان ها بخصوص استانهای جنوبی و مرکزی صورت می گیرد، فقط مخصوص قشر مرفه و متوسط نیست بلکه فقرا نیز قوت روزانه خود را با زائران سرور آزادگان جهان تقسیم می کنند و آثار شادی و شوق کسب ثواب در چهره هایشان پیداست.
یکی دیگر از زائران حسینی در گفت وگو با خبرنگار العالم گفت: مردم در بین راه زائران را به خانه های خود می برند و از آنها پذیرایی می کنند و علاوه بر ارائه غذا و جای خواب، حتی لباس آنها را می شویند.
ناظران معتقدند این پدیده که هر ساله رو به افزایش است با هویت اسلامی کشور عراق و نزدیکی ساکنان این مناطق با عتبات عالیات مرتبط است علاوه بر آن مردم این دیار به مهمان نوازی و کرامت مشهورند.

منبع: العالم


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - عتبات

مطالب مشابه


36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30
36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات