ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


بیش از 6700 موکب حسینی پذیرای 20 میلیون زائر کربلا هستند


مسئول ساماندهی موکب‌ها در آستان مقدس حسینی تاکید کرد که بیش از شش هزار و هفتصد موکب حسینی پذیرای راهپیمایان کربلا هستند.

«مازن الوزنی»، مسئول حوزه موکب‌های حسینی در آستان مقدس حسینی اعلام کرد که ثبت نام از موکب‌ها و هیئت‌های خدمات‌رسانی به زائران در ایام اربعین حسینی پایان یافته است.

وی با اشاره به اینکه شمار موکب‌ها در داخل استان کربلا به شش هزار و هفتصد و پانزده موکب رسیده است، گفت: حوزه موکب‌های حسینی از بیست و هفتم ماه محرم الله با هماهنگی فرمانده عملیات کربلا شروع به ثبت نام از موکب‌ها کرده بود.

مسئول بخش موکب‌های آستان مقدس حسینی تاکید کرد که طی جلساتی که با همه موکب‌های اربعین گذاشته شده سفارشات لازم به آنها در زمینه مراقبت از محیط زیست و ممانعت از قطع درختان ارائه و ساز و کارهایی برای خودداری از اسراف و حیف و میل غذا یا نوشیدنی‌ها در مسیرهای منتهی به کربلا و همچنین در شهر کربلا ترتیب داده شد.

به گفته الوزنی به موکب‌های حسینی در مسیر راهپیمایی زائران کربلا توصیه شده که راه عبور زائران را مسدود نکرده و بلندگوهای خود را در وقت اذان قطع کنند و سیستم های صوتی موکب ها با یکدیگر هماهنگ باشند و از ساعت یازده شب هم همه برنامه‌های صوتی موکب‌ها به منظور استراحت زائران متوقف شود.

وی از موکب‌های حسینی خواست با نیروهای امنیتی و پست های ایست و بازرسی همکاری لازم را به عمل آورده و هر گونه مساله مشکوک یا اختلال امنیتی را به آنها اطلاع بدهند

از روزها پیش هزاران تن از جای جای استان عراق و همچنین خارج از این کشور برای حضور در مراسم اربعین حسینی پای پیاده عازم کربلا شدند و انتظار می رود که شمار زائران تا بیستم ماه صفر به بیست میلیون تن برسد.

تقریبا از آغاز ماه صفر یعنی بیست روز پیش از اربعین، موکب‌ها یا همان هیئت‌های مردمی که پذیرایی و خدمت زوار ابا عبدالله را برعهده دارند برای برپا کردن چادرها  و خرید مواد غذایی و تهیه ظروف، رختخواب، تجهیزات و امکانات اقدام می‌کنند.

موکب‌های حسینی عاشقانه با پذیرایی از میلیون‌ها تن از راهپیمایان کربلا تلاش می‌کنند سختی سفر زائران پیاده تا کربلا را از دوش آنان کم کنند.

منبع: فارس


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین، کاروان حسینی، اربعین، امام حسین

مطالب مشابه


36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30
36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات