ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


بیش از 6700 موکب حسینی پذیرای 20 میلیون زائر کربلا هستند


مسئول ساماندهی موکب‌ها در آستان مقدس حسینی تاکید کرد که بیش از شش هزار و هفتصد موکب حسینی پذیرای راهپیمایان کربلا هستند.

«مازن الوزنی»، مسئول حوزه موکب‌های حسینی در آستان مقدس حسینی اعلام کرد که ثبت نام از موکب‌ها و هیئت‌های خدمات‌رسانی به زائران در ایام اربعین حسینی پایان یافته است.

وی با اشاره به اینکه شمار موکب‌ها در داخل استان کربلا به شش هزار و هفتصد و پانزده موکب رسیده است، گفت: حوزه موکب‌های حسینی از بیست و هفتم ماه محرم الله با هماهنگی فرمانده عملیات کربلا شروع به ثبت نام از موکب‌ها کرده بود.

مسئول بخش موکب‌های آستان مقدس حسینی تاکید کرد که طی جلساتی که با همه موکب‌های اربعین گذاشته شده سفارشات لازم به آنها در زمینه مراقبت از محیط زیست و ممانعت از قطع درختان ارائه و ساز و کارهایی برای خودداری از اسراف و حیف و میل غذا یا نوشیدنی‌ها در مسیرهای منتهی به کربلا و همچنین در شهر کربلا ترتیب داده شد.

به گفته الوزنی به موکب‌های حسینی در مسیر راهپیمایی زائران کربلا توصیه شده که راه عبور زائران را مسدود نکرده و بلندگوهای خود را در وقت اذان قطع کنند و سیستم های صوتی موکب ها با یکدیگر هماهنگ باشند و از ساعت یازده شب هم همه برنامه‌های صوتی موکب‌ها به منظور استراحت زائران متوقف شود.

وی از موکب‌های حسینی خواست با نیروهای امنیتی و پست های ایست و بازرسی همکاری لازم را به عمل آورده و هر گونه مساله مشکوک یا اختلال امنیتی را به آنها اطلاع بدهند

از روزها پیش هزاران تن از جای جای استان عراق و همچنین خارج از این کشور برای حضور در مراسم اربعین حسینی پای پیاده عازم کربلا شدند و انتظار می رود که شمار زائران تا بیستم ماه صفر به بیست میلیون تن برسد.

تقریبا از آغاز ماه صفر یعنی بیست روز پیش از اربعین، موکب‌ها یا همان هیئت‌های مردمی که پذیرایی و خدمت زوار ابا عبدالله را برعهده دارند برای برپا کردن چادرها  و خرید مواد غذایی و تهیه ظروف، رختخواب، تجهیزات و امکانات اقدام می‌کنند.

موکب‌های حسینی عاشقانه با پذیرایی از میلیون‌ها تن از راهپیمایان کربلا تلاش می‌کنند سختی سفر زائران پیاده تا کربلا را از دوش آنان کم کنند.

منبع: فارس


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین، کاروان حسینی، اربعین، امام حسین

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات