ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


بیش از 6700 موکب حسینی پذیرای 20 میلیون زائر کربلا هستند


مسئول ساماندهی موکب‌ها در آستان مقدس حسینی تاکید کرد که بیش از شش هزار و هفتصد موکب حسینی پذیرای راهپیمایان کربلا هستند.

«مازن الوزنی»، مسئول حوزه موکب‌های حسینی در آستان مقدس حسینی اعلام کرد که ثبت نام از موکب‌ها و هیئت‌های خدمات‌رسانی به زائران در ایام اربعین حسینی پایان یافته است.

وی با اشاره به اینکه شمار موکب‌ها در داخل استان کربلا به شش هزار و هفتصد و پانزده موکب رسیده است، گفت: حوزه موکب‌های حسینی از بیست و هفتم ماه محرم الله با هماهنگی فرمانده عملیات کربلا شروع به ثبت نام از موکب‌ها کرده بود.

مسئول بخش موکب‌های آستان مقدس حسینی تاکید کرد که طی جلساتی که با همه موکب‌های اربعین گذاشته شده سفارشات لازم به آنها در زمینه مراقبت از محیط زیست و ممانعت از قطع درختان ارائه و ساز و کارهایی برای خودداری از اسراف و حیف و میل غذا یا نوشیدنی‌ها در مسیرهای منتهی به کربلا و همچنین در شهر کربلا ترتیب داده شد.

به گفته الوزنی به موکب‌های حسینی در مسیر راهپیمایی زائران کربلا توصیه شده که راه عبور زائران را مسدود نکرده و بلندگوهای خود را در وقت اذان قطع کنند و سیستم های صوتی موکب ها با یکدیگر هماهنگ باشند و از ساعت یازده شب هم همه برنامه‌های صوتی موکب‌ها به منظور استراحت زائران متوقف شود.

وی از موکب‌های حسینی خواست با نیروهای امنیتی و پست های ایست و بازرسی همکاری لازم را به عمل آورده و هر گونه مساله مشکوک یا اختلال امنیتی را به آنها اطلاع بدهند

از روزها پیش هزاران تن از جای جای استان عراق و همچنین خارج از این کشور برای حضور در مراسم اربعین حسینی پای پیاده عازم کربلا شدند و انتظار می رود که شمار زائران تا بیستم ماه صفر به بیست میلیون تن برسد.

تقریبا از آغاز ماه صفر یعنی بیست روز پیش از اربعین، موکب‌ها یا همان هیئت‌های مردمی که پذیرایی و خدمت زوار ابا عبدالله را برعهده دارند برای برپا کردن چادرها  و خرید مواد غذایی و تهیه ظروف، رختخواب، تجهیزات و امکانات اقدام می‌کنند.

موکب‌های حسینی عاشقانه با پذیرایی از میلیون‌ها تن از راهپیمایان کربلا تلاش می‌کنند سختی سفر زائران پیاده تا کربلا را از دوش آنان کم کنند.

منبع: فارس


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین، کاروان حسینی، اربعین، امام حسین

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات