ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


توصيه مقام وزارت خارجه به مشتاقان زيارت اربعين حسيني


معاون عربي و افريقاي وزير امور خارجه با قدرداني از مقامات عراق در تسهيل اعطاي رواديد رايگان مرزي به زوار ايراني، به زايران توصيه كرد براي جلوگيري از بروز مشكل، به اطلاعيه‌هاي ستاد اربعين و سازمان حج و زيارت در اين زمينه توجه جدي كنند.

به گزارش ايرنا،‌ حسين اميرعبداللهيان اظهار كرد: انتظار مي‌رود علاقه مندان زيارت عتبات عاليات در عراق، باتوجه به محدوديت‌هاي امكانات مرز زميني در دو كشور و سرماي هوا از حركت به سمت گذرگاههاي زميني عراق بدون اطلاع از ميزان تراكم جمعيت در نقاط مرزي جدا اجتناب ورزند.

معاون وزير خارجه افزود: به رغم صدور ده‌ها هزار رواديد مرزي و همكاري صميمانه مقامات كشوري و استاني عراق، بدليل حركت گسترده عاشقان زيارت كربلا به سوي گذرگاه‌هاي مرزي مشترك ايران و عراق، امكان جذب و انتقال اين حجم از مراجعين در كوتاه مدت ميسر نيست و دشواري هايي را متوجه اتباع كشورمان در نقاط مرزي كرده است.

اين مقام ارشد وزارت امور خارجه به هموطنان توصيه كرد براي جلوگيري از بروز مشكل، به اطلاعيه‌هاي ستاد اربعين و سازمان حج و زيارت در اين خصوص توجه جدي كنند.

منبع: خبرگزاری حج


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - كربلا

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات