ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


بازديد امام جمعه ايلام از روند تردد زوار در پايانه مرزي مهران


نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ايلام از نزديك در جريان آخرين وضعيت تردد زوار عتبات عاليات عراق در پايانه مرز بين المللي مهران قرار گرفت.

به گزارش  پايگاه خبري فرمانداري مهران، حجت الاسلام والمسلمين 'محمدنقي لطفي' در نشستي كه در پايانه مرزي برگزار شد اظهار كرد: عشق و علاقه به اهل بيت (ع) در بين جوانان ريشه دوانده و اين مهم باعث شده كه دشمنان اين انقلاب و اسلام بيشتر نا اميد شوند و آنچه مهم است معطوف شدن قشر جوان به معنويت و ارزش هاي اسلامي است به گونه اي كه بيشتر زائران عتبات عاليات را جوانان تشكيل مي دهند.

وي جهت دار كردن زيارت ها را از وظايف مسوولان و مهمترين كار فرهنگي دانست و افزود: دو بحث مهم بايد بعد از آيين اربعين مد نظر مسوولان استاني و شهرستاني باشد يكي پيگيري و تلاش در جهت استقرار كنسولگري در استان يا شهرستان مهران است كه بايد در اولويت برنامه ها قرار گيرد و با توجه به قول مساعد عراقي ها، انجام اين كار ان شا الله محقق خواهد شد و دوم بحث ارتقا زيرساختهاي شهرستان مهران است كه همه با هم در جهت بهبود و ساماندهي آن بايد اقدام كنيم.

امام جمعه ايلام در پايان از مردم و مسوولان كه پذيراي زائران عتبات عاليات به بهترين نحو بودند، تقدير كرد.

در اين نشست مسوولان استان و شهرستان به تشريح اقدام هاي انجام شده براي تسهيل در تردد زوار عتبات عاليات پرداختند.

منبع: خبرگزاری حج


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - مهران

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات