ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


تردد زائران حسینی به عتبات عالیات از مرز شلمچه از سر گرفته شد


فرماندار خرمشهر از بازگشایی مرز بین المللی شلمچه به روی زائران اربعین حسینی از صبح شنبه خبر داد و گفت: با همکاری مسوولان ایرانی و طرف عراقی، تردد زائران عتبات عالیات از مرز زمینی شلمچه از امروز امکانپذیر شد.

'ولی ا... حیاتی' روزشنبه در مرز شلمچه در گفت و گو با ایرنا افزود: تمامی تمهیدات لازم برای خدمات رسانی به زائران در پایانه مسافری شلمچه مهیا شده و تردد زائران نیز بدون مشکل صورت می گیرد.

وی از عبور 180 هزار زائر ایرانی از مرز شلمچه به عراق از ابتدای آذر تاکنون خبر داد و گفت: روزانه بیش از 50 هزار زائر متقاضی عبور از مرز شلمچه به عراق برای شرکت در آیین اربعین حسینی هستند.

فرماندار خرمشهر نبود زیرساخت ها در عراق و متناسب نبودن امکانات طرف عراقی برای پذیرش زائران ایرانی را دلیل انسداد مرز و ازدحام زائران در مرز شلمچه خواند و افزود: ظرفیت پذیرش طرف عراقی 20 هزار نفر در شبانه روز اعلام شده است.

وی با رد شایعه عبور زائران با شناسنامه و کارت ملی، بدون گذرنامه گفت: زائرانی که قصد عزیمت به زیارت عتبات عالیات را دارند حتما با گذرنامه به شلمچه مراجعه کنند.

به گزارش ایرنا مرز شلمچه از ساعت 20 جمعه شب به دلیل ازدحام جمعیت زائران ایرانی در این نقطه مرزی از سوی طرف عراقی بسته شده بود.

به دلیل ازدحام جمعیت زائران حسینی برای سفر به عراق در مرز و در راستای افزایش خدمات و جلوگیری از سرگردانی زائران در مرز، تردد کامیون های تجاری از امروز شنبه 15 آذر تا دوشنبه 17 آذر ممنوع است.

 

منبع: ایرنا


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - عتبات - شلمچه

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات