ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


تردد زائران حسینی به عتبات عالیات از مرز شلمچه از سر گرفته شد


فرماندار خرمشهر از بازگشایی مرز بین المللی شلمچه به روی زائران اربعین حسینی از صبح شنبه خبر داد و گفت: با همکاری مسوولان ایرانی و طرف عراقی، تردد زائران عتبات عالیات از مرز زمینی شلمچه از امروز امکانپذیر شد.

'ولی ا... حیاتی' روزشنبه در مرز شلمچه در گفت و گو با ایرنا افزود: تمامی تمهیدات لازم برای خدمات رسانی به زائران در پایانه مسافری شلمچه مهیا شده و تردد زائران نیز بدون مشکل صورت می گیرد.

وی از عبور 180 هزار زائر ایرانی از مرز شلمچه به عراق از ابتدای آذر تاکنون خبر داد و گفت: روزانه بیش از 50 هزار زائر متقاضی عبور از مرز شلمچه به عراق برای شرکت در آیین اربعین حسینی هستند.

فرماندار خرمشهر نبود زیرساخت ها در عراق و متناسب نبودن امکانات طرف عراقی برای پذیرش زائران ایرانی را دلیل انسداد مرز و ازدحام زائران در مرز شلمچه خواند و افزود: ظرفیت پذیرش طرف عراقی 20 هزار نفر در شبانه روز اعلام شده است.

وی با رد شایعه عبور زائران با شناسنامه و کارت ملی، بدون گذرنامه گفت: زائرانی که قصد عزیمت به زیارت عتبات عالیات را دارند حتما با گذرنامه به شلمچه مراجعه کنند.

به گزارش ایرنا مرز شلمچه از ساعت 20 جمعه شب به دلیل ازدحام جمعیت زائران ایرانی در این نقطه مرزی از سوی طرف عراقی بسته شده بود.

به دلیل ازدحام جمعیت زائران حسینی برای سفر به عراق در مرز و در راستای افزایش خدمات و جلوگیری از سرگردانی زائران در مرز، تردد کامیون های تجاری از امروز شنبه 15 آذر تا دوشنبه 17 آذر ممنوع است.

 

منبع: ایرنا


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - عتبات - شلمچه

مطالب مشابه


35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02
35671
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی باحضور استاندار کربلا و هیات همراه روز پنج شنبه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی و نوشیروانی بابل برگزارشد
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات