ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


مرز شلمچه به روی کامیون های تجاری بسته شد


مدیر پایانه مرزی شلمچه از بسته شدن مرز شلمچه به روی کامیون های تجاری خبر داد و گفت: این اقدام بنا به خواسته مقامات عراقی صورت می گیرد.

'فریدون رودآبر' روزشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به دلیل ازدحام جمعیت زائران حسینی برای سفر به عراق در مرز و در راستای افزایش خدمات و جلوگیری از سرگردانی زائران تردد کامیون های تجاری از امروز شنبه 15 آذر تا دوشنبه 17 آذر ممنوع است.

وی گفت: نشست همکاری مسوولان محلی شهرستان های آبادان و خرمشهر برای ارائه خدمت بهینه به زائران کربلا برگزار شد و مقرر شده که بیش از 30 هزار نفر زائر ایرانی که اینک در یادمان شهدای شلمچه برای خروج از مرز انتظار می کشند، از امروز به صورت مدیریت شده از مرز خارج شوند.

رودآبر افزود: اینک مرز از نقطه پل نو (10 کیلومتری تا مرزشلمچه) تا اطلاع ثانونی بسته شده و تنها، زائرانی که در یادمان شهدای شلمچه مانده اند می توانند امروز از مرز خارج شوند.

به گزارش ایرنا مرز شلمچه نیز از ساعت 20 شب گذشته تا اطلاع ثانوی به دلیل ازدحام جمعیت زائران ایرانی در این نقطه مرزی از سوی طرف عراقی بسته شد.

زائران اربعین حسینی به دلیل بسته شدن مرز، اینک پشت درهای بسته منتظر خروج از مرز هستند و کمبود امکانات اعم از سرویس بهداشتی، مکان خواب و استراحت در پایانه عراقی در این مرز، زوار را با مشکل روبرو کرده و به دلیل مهر خروج گذرنامه و ویزای آنها امکان برگشت آنان به پایانه مرزی ایران برای استفاده از امکانات رفاهی ایران میسر نیست.

مرز شلمچه به همراه مرز چذابه، دو مرز اصلی ایران با عراق است که زائران از آن برای سفر به عتبات عالیات استفاده می کنند.

مرز چذابه اکنون باز است و زائران از طریق این مرز به عتبات عالیات سفر می کنند.

منبع: ایرنا


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - عتبات - شلمچه

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات