ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


معاون استاندار ایلام خبر داد: عبور 150 هزار زائر اربعین از مرز مهران تا روز گذشته


معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: تا ساعت 24 روز گذشته(جمعه)، 150 هزار زائر اربعین از مرز مهران عبور کردند و پیش بینی می کنیم تعداد زائران عبوری از این مرز به 300 هزار نفر برسد.

«حسین کلانتری» روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار اعزامی ایرنا در پایانه مرزی بین المللی مهران، درخصوص ازدحام جمعیت برای ورود به خاک عراق و مشکلات پیش آمده و منتظر ماندن مردم در صفوف افزود: این پایانه برای تردد روزانه 10 هزار نفر طراحی شده درصورتیکه روز گذشته از این پایانه 55 هزار نفر عبور کرده و وارد خاک عراق شدند.

وی با تقدیر از همه دستگاه های اجرایی و انتظامی و سیاسی و امنیتی استان ایلام خاطرنشان کرد: تلاش شبانه روزی افراد زحمتکش موجب شده تا بتوانیم از پنج ونیم برابر ظرفیت این پایانه استفاده کنیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام گفت: سرویس دهی مطلوب جمعیت هلال احمر و دیگر دستگاه های اجرایی برای اسکان زائران در شهر و مرز مهران در مقایسه با سال های گذشته خوب و بصورت ویژه انجام شده تا آنها بتوانند از امکانات رفاهی بهره مند شوند.

کلانتری افزود: با برگزاری جلسات متعدد درصددیم تا بتوانیم خدمات مطلوبی به زائران ارائه دهیم و در همین راستا با همکاری دستگاه های اجرایی و شهرداری مهران، امکانات اسکان 30 هزار زائر فراهم شده است.

وی گفت: همچنین اماکنی برای پارک خودروهای شخصی زائران معین شده است.

کلانتری از زائران درخواست کرد با صبر و تحمل، پرسنل خدوم را برای سرویس دهی بهتر یاری کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام افزود: برای ورود به خاک کشوری دیگر، هماهنگی چند روزه لازم است و معطل شدن چند ساعته و عبور از یک گذرگاه باریک با این حجم جمعیت، بطور قطع مشکلات و دردسرهایی برای افرادی که صبر و تحمل ندارند، ایجاد خواهد کرد.

کلانتری ضمن عذرخواهی از زائران به خاطر برخی کاستی های موجود گفت: امیدواریم با هماهنگی کشور مقابل، خدمات دهی به زائران مطلوب تر شود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین، کاروان حسینی، اربعین، امام حسین - ایلام

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات