ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


خدمات رسانی تیم سه هزار نفره شهرداری تهران به زائران حسینی در کربلا آغاز شد


معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: سه هزار نفر از پرسنل شهرداری تهران برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی به کربلا اعزام شده اند که خدمات شهری خود را از امروز آغاز کردند

'مجتبی عبداللهی' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این افراد طی سه روز گذشته در قالب سه کاروان و با استفاده از 63 دستگاه اتوبوس به کربلا اعزام شده اند.

به گفته وی، براساس تفاهم نامه منعقد شده میان شهرداری تهران و استانداری کربلا، فعالیت های مربوط به خدمات شهری از جمله نظافت و خدمت رسانی به زوار اربعین حسینی شهر کربلا ، با محوریت شهرداری تهران انجام می شود.

عبداللهی با اشاره به اینکه دو کاروان خدماتی اعزامی شهرداری تهران در شهر کربلا مستقر شده اند، اظهار کرد: فعالیت های خدماتی گروههای اعزامی شهرداری تهران در شهر کربلا در سه بخش از جمله مرز، مسیر نجف به کربلا و داخل شهر کربلا انجام می شود.

وی تصریح کرد: خدمات رسانی به زایران در محدوده مرزی دو کشور را باغ موزه دفاع مقدس و نیروهای کاری مناطق 4، 5 و 6 شهرداری تهران بر عهده دارند و بسیج شهرداری نیز خدمات خود را از طریق احداث ایستگاه و کمپ های موقت در طول مسیر به زایران ارائه می کند.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران افزود: نظافت شهر کربلا در این ایام نیز به صورت دستی و با حضور کارگران اعزامی شهرداری تهران انجام می شود.

به گفته عبداللهی، بازگشت گروههای کاری شهرداری تهران پس از اربعین و با انجام ماموریت های محوله در حوزه ارائه خدمات شهری و نظافت شهر کربلا، در سه مرحله انجام می شود.

منبع: ایرنا


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین، کاروان حسینی، اربعین، امام حسین

مطالب مشابه


36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20
36394
کمک به پیشبرد اهداف ستاد اربعین با نیازسنجی از مخاطبان
به منظور پیشبرد اهداف کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و اجرای مطلوبتر عملکردها در راستای این فرهنگ عظیم،‌ طرح پژوهشی نیازسنجی فرهنگی،‌ تبلیغی و آموزشی در اربعین در دست اجراست تا به نیازسنجی از مخاطبان بپردازد
 1396/04/20
36393
حجت الاسلام رئیسی: باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: فطرت بیدار، ظلم پذیر نیست. باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد و به لطف خداوند امروز شاهد جلوه‌های تحول به واسطه فرهنگ حسینی هستیم
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات