ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


خدمات رسانی تیم سه هزار نفره شهرداری تهران به زائران حسینی در کربلا آغاز شد


معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: سه هزار نفر از پرسنل شهرداری تهران برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی به کربلا اعزام شده اند که خدمات شهری خود را از امروز آغاز کردند

'مجتبی عبداللهی' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این افراد طی سه روز گذشته در قالب سه کاروان و با استفاده از 63 دستگاه اتوبوس به کربلا اعزام شده اند.

به گفته وی، براساس تفاهم نامه منعقد شده میان شهرداری تهران و استانداری کربلا، فعالیت های مربوط به خدمات شهری از جمله نظافت و خدمت رسانی به زوار اربعین حسینی شهر کربلا ، با محوریت شهرداری تهران انجام می شود.

عبداللهی با اشاره به اینکه دو کاروان خدماتی اعزامی شهرداری تهران در شهر کربلا مستقر شده اند، اظهار کرد: فعالیت های خدماتی گروههای اعزامی شهرداری تهران در شهر کربلا در سه بخش از جمله مرز، مسیر نجف به کربلا و داخل شهر کربلا انجام می شود.

وی تصریح کرد: خدمات رسانی به زایران در محدوده مرزی دو کشور را باغ موزه دفاع مقدس و نیروهای کاری مناطق 4، 5 و 6 شهرداری تهران بر عهده دارند و بسیج شهرداری نیز خدمات خود را از طریق احداث ایستگاه و کمپ های موقت در طول مسیر به زایران ارائه می کند.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران افزود: نظافت شهر کربلا در این ایام نیز به صورت دستی و با حضور کارگران اعزامی شهرداری تهران انجام می شود.

به گفته عبداللهی، بازگشت گروههای کاری شهرداری تهران پس از اربعین و با انجام ماموریت های محوله در حوزه ارائه خدمات شهری و نظافت شهر کربلا، در سه مرحله انجام می شود.

منبع: ایرنا


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین، کاروان حسینی، اربعین، امام حسین

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات