ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


خدمات رفاهی به زوار کربلا در ایلام


فرماندار مهران از لغو عوارض گمرکی خروج از مرز مهران خبرداد و گفت: به منظور رفاه حال زوار اربعین حسینی (ع) و حجم بسیار زیاد تردد این عوارض لغو شده است.

ناصری افزود: مبلغ این عوارض 125 هزار ریال بود که با همکاری نیروی انتظامی از زوار حسینی اخذ نمی شود.

وی تصریح کرد: بیش از120هزار نفر در 4 روز گذشته از طریق مرز بین المللی مهران به عتبات عالیات مشرف شده اند که 53 هزار نفر از این تعداد تنها در روز گذشته به این کشور سفر کرده اند.

ناصری به زائران توصیه کرده با توجه به فرصت باقی مانده تا روز اربعین بتدریج و بدون عجله به مرز مهران مراجعه کنند تا ضمن جلوگیری از ازدحام جمعیت زمینه خروج آنها با سرعت بیشتری فراهم شود.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت ایلام هم از شبانه روزی شدن فعالیت هفت نانوایی در ایام اربعین با هدف تامین نان مورد نیاز زائران اباعبدالله الحسین(ع) در شهر مهران خبر داد.

 نصیری افزود: از این تعداد نانوایی یک نانوایی در بخش صالح آباد و 6 نانوایی هم در مهران فعالیت می کنند.

وی گفت: بر اساس برنامه ریزی  این تعداد نانوایی در خیابان های اصلی شهر برای دسترسی آسان زوار و تا ساعت 10 شب فعال خواهند بود.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت ایلام افزود : همچنین برنامه ریزی شده است تا مواد غذایی شامل گوشت قرمز، مرغ برنج و شکر با تخفیف20 تا 40 درصد پایین تر از قیمت بازار  برای پخت غذا در اختیار خیران ، نهادها و ارگان هایی که به پخت غذا برای زائران عتبات عالیات می پردازند گذاشته شود.

 

منبع: واحد مرکزی خبر


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها:  زائر - کربلا- اربعین- ایلام

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات