ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


تعطیلی بخش گمرکی مرزهای ایران و عراق در آستانه اربعین


مدیرکل امور مرزی و پدافند غیرعامل وزارت کشور از تعطیل شدن بخش گمرکی و تجاری مرزهای جمهوری اسلامی ایران و عراق به دلیل سهولت در تردد زائران عتبات عالیات در آستانه اربعین حسینی خبر داد و گفت: خودروهای سنگین حامل بار تجاری از شامگاه امروز(جمعه) تا دو روز پس از اربعین اجازه عبور و مرور از این مرزها را نخواهند داشت.

'مجید آقابابایی' عصر جمعه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از امشب بخش گمرکی و تجاری مرزهای مهران، شلمچه و چزابه به دلیل حجم تردد زائران مراسم اربعین حسینی(ع) تعطیل خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین تردد خودرو سنگین حامل بار تجاری از شهر ایلام به سمت مهران، از اهواز به بستان و چزابه و از سمت خرمشهر به شلمچه متوقف خواهد شد.

مدیرکل امور مرزی و پدافند غیرعامل وزارت کشور گفت: تنها خودروهای حامل مواد غذایی برای زائران مراسم اربیعن حسینی(ع) تحت نظارت می توانند عبور و مرور از مبادی مرزی ایران و عراق را داشته باشند.

بابایی در خصوص سفر زائران حسینی به کشور عراق نیز اظهارداشت: زائران می توانند تنها از مبادی چزابه، شلمچه، مهران و همچنین خط هوایی وارد کشور عراق شوند.

وی حجم تردد زائران ایرانی به عتبات عالیات را بسیار زیاد دانست و گفت: تا ظهر امروز حدود 600 هزار نفر از هموطنان وارد خاک عراق شده اند که نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری را شاهد هستیم.

مدیرکل امور مرزی و پدافند غیرعامل وزارت کشور با توجه به حجم زیاد زائران ایرانی برای حضور در مراسم اربعین پیش کرد که بیش از یک میلیون نفر از هموطنانمان برای حضور در این مراسم به کشور عراق سفر کنند که این آمار دو برابر حضور زائران در سال گذشته است.

بابایی همچنین از هموطنان خواست تا سفر خود را به روزهای آینده موکول کنند و در بازگشت نیز دو روز پس از اربعین عازم کشورمان شوند تا در تردد دچار مشکل نشوند.

وی همکاری دولت عراق برای تردد زائران ایرانی را خوب دانست و افزود: مسوولین این کشور و جمهوری اسلامی ایران تسهیلات و امکانات لازم را برای زائران فراهم کرده اند و شاهدیم برای صدور ویزا هیچگونه مشکلی وجود ندارد و روزانه 24 هزار گذرنامه در حال صادر شدن است و تمامی امکانات رفاهی فراهم شده است.

وی درباره امنیت مرزها و سفر زائران نیز گفت: هیچگونه مشکلی در این زمینه وجود ندارد و زائران تنها به نکات مطرح شده از سوی سازمان حج و زیارت توجه کنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها:  تعطیلی گمرک ، مرزهای ایران، عراق ، اربعین shia muslim

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات