ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


نماینده ولی فقیه در همدان: زیارت اربعین امام حسین(ع) از شاخص‌های ایمان است


نماینده ولی فقیه در همدان، زیارت اربعین امام حسین(ع) را یکی از شاخص‌های ایمان و شیعه‌گری دانست.

آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی ظهر امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه همدان با اشاره به راهپیمایی 20 میلیون نفری شیعیان در روز اربعین اظهار کرد: این حرکت جهانیان را وادار به فکر و تأمل در برابر حق و حقیقت و شور و شوق عظیم عاشورایی می‌کند و لایه‌ها و حجاب‌های بد را کنار بزنند.

وی عنوان کرد: زیارت اربعین امام حسین(ع) یکی از شاخص‌های ایمان و شیعه‌گری است و در این روز شیفتگان حق و حقیقت به زیارت امام حسین(ع) می‌آیند.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه جهانیان باید در راهپیمایی 20 میلیون نفری تفکر کنند که چه جاذبه‌ای توانسته این همه دل را اسیر خود کند افزود: هر کسی بی‌تفاوت به این موضوع باشد باید به ایمان و انسانیت او شک کرد.

وی با بیان اینکه اربعین یک واژه قرآنی به معنی چهلم است عنوان کرد: عدد اربعین در فرود و صعود انسان تعیین‌کننده است و انسان در اوج کمال و تنزل خود با اربعین عجین شده است.

ساخت زائرسرای 7 طبقه همدانی در مشهد

محمدی ابراز کرد: مراحل رشد جنین در رحم مادر به صورت دوره‌های 40 روزه است، عقل انسان در 40 سالگی کامل می‌شود، حضرت موسی میقات خود را با پروردگار در روز چهلم تکمیل کرد، پیامبر در 40 سالگی به پیامبری مبعوث شد و مسائلی از این دست، نمونه‌هایی از ارتباط کمال و تنزل انسان با اربعین دارد.

وی با بیان اینکه انسان‌ها در سه دسته اهل دنیا، اهل آخرت و اهل‌الله تقسیم می‌شود عنوان کرد: دنیا بر اهل آخرت، آخرت بر اهل دنیا و دنیا و آخرت بر اهل‌الله حرام است.

امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه اربعین بستر مناسبی برای ماست که به وسیله امام حسین(ع) اهل‌الله شویم گفت: علم و معرفت در وجود انسان‌هاست و تنها کافیست باطن را از معصیت و غفلت پاکسازی کرد.

وی از واگذاری یک قطعه زمین در مشهد مقدس برای زائران همدانی خبر داد و گفت: در این زمین ساختمانی هفت طبقه برای زائران همدانی در ساخته می‌شود که تاکنون برای ساخت آن یک میلیارد تومان توسط استاندار و یک میلیارد تومان از سوی شهردار همدان کمک شده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - همدان- نماز جمعه

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات