ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


نماینده ولی فقیه در همدان: زیارت اربعین امام حسین(ع) از شاخص‌های ایمان است


نماینده ولی فقیه در همدان، زیارت اربعین امام حسین(ع) را یکی از شاخص‌های ایمان و شیعه‌گری دانست.

آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی ظهر امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه همدان با اشاره به راهپیمایی 20 میلیون نفری شیعیان در روز اربعین اظهار کرد: این حرکت جهانیان را وادار به فکر و تأمل در برابر حق و حقیقت و شور و شوق عظیم عاشورایی می‌کند و لایه‌ها و حجاب‌های بد را کنار بزنند.

وی عنوان کرد: زیارت اربعین امام حسین(ع) یکی از شاخص‌های ایمان و شیعه‌گری است و در این روز شیفتگان حق و حقیقت به زیارت امام حسین(ع) می‌آیند.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه جهانیان باید در راهپیمایی 20 میلیون نفری تفکر کنند که چه جاذبه‌ای توانسته این همه دل را اسیر خود کند افزود: هر کسی بی‌تفاوت به این موضوع باشد باید به ایمان و انسانیت او شک کرد.

وی با بیان اینکه اربعین یک واژه قرآنی به معنی چهلم است عنوان کرد: عدد اربعین در فرود و صعود انسان تعیین‌کننده است و انسان در اوج کمال و تنزل خود با اربعین عجین شده است.

ساخت زائرسرای 7 طبقه همدانی در مشهد

محمدی ابراز کرد: مراحل رشد جنین در رحم مادر به صورت دوره‌های 40 روزه است، عقل انسان در 40 سالگی کامل می‌شود، حضرت موسی میقات خود را با پروردگار در روز چهلم تکمیل کرد، پیامبر در 40 سالگی به پیامبری مبعوث شد و مسائلی از این دست، نمونه‌هایی از ارتباط کمال و تنزل انسان با اربعین دارد.

وی با بیان اینکه انسان‌ها در سه دسته اهل دنیا، اهل آخرت و اهل‌الله تقسیم می‌شود عنوان کرد: دنیا بر اهل آخرت، آخرت بر اهل دنیا و دنیا و آخرت بر اهل‌الله حرام است.

امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه اربعین بستر مناسبی برای ماست که به وسیله امام حسین(ع) اهل‌الله شویم گفت: علم و معرفت در وجود انسان‌هاست و تنها کافیست باطن را از معصیت و غفلت پاکسازی کرد.

وی از واگذاری یک قطعه زمین در مشهد مقدس برای زائران همدانی خبر داد و گفت: در این زمین ساختمانی هفت طبقه برای زائران همدانی در ساخته می‌شود که تاکنون برای ساخت آن یک میلیارد تومان توسط استاندار و یک میلیارد تومان از سوی شهردار همدان کمک شده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - همدان- نماز جمعه

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات