ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


اعزام کاروان دانشجویی مدافعان حریم ولایت به کربلا


کاروان دانشجویی مدافعان حریم ولایت عصر امروز (پنجشنبه) از دانشگاه امیرکبیر برای شرکت در مراسم اربعین حسینی اعزام شدند.

برای پنجمین سال پیاپی کاروان اعزامی انجمن دانشگاهی توسعه علمی فرهنگی عتبات و با مشارکت 500 دانشجوی داوطلب از دانشگاه‌های سراسر کشور با بدرقه دانشجویان و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به کربلا و به منظور شرکت در مراسم اربعین عازم شدند.

 

در این مراسم محسن رضایی طی سخنانی اظهار کرد: حادثه کربلا مختص یک زمان خاص نیست و مختص یک ملت هم نیست بلکه حادثه عاشورا صدای بلند عدالت‌خواهی از دل تاریخ است.

 

وی افزود: امروز جهان به شناخت کربلا نیازمند است و حادثه کربلا فریاد بلند مبارزه با نسل کشی، جنایت، بی‌عدالتی و ظلمی است که امروز هم بر مستضعفان دنیا جاری است.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در طول تاریخ همواره ستمگران به دنبال سرکوب مستضعفان بوده‌اند، گفت: هیچ زمانی از تاریخ نبوده که ستمگران نخواهند صدای مظلومیت و عدالت را خاموش کنند اما هیچ گاه موفق نبوده‌اند و همواره صدای عدالت خواهی در دنیا بلند بوده است و حادثه کربلا و صدای عدالت خواهی و مظلومیت اهل بیت پیامبر(ص) یکی از فریادهای بلندی است که در طول تاریخ شنیده شده است.

 

وی تاکید کرد: حادثه کربلا فراتر از شیعیان و جهان اسلام است و به همین دلیل است که عده‌ای می‌خواهند این فریادها را خاموش کنند و این حادثه را به فراموشی بسپارند چرا که هیچ انسانی نیست که از کربلا آگاه شود و به فکر فرو نرود.

 

محسن رضایی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه داعش فرزند نامشروع آمریکا و صهیونیسم است، خاطرنشان کرد: سال‌ها قبل آمریکا نیروهایی را در کشورهای مختلف و به کمک هم‌پیمانان منطقه‌ای‌اش آموزش داد که امروز از اعضای داعش هستند و می‌توان گفت داعش فرزند نامشروع صهیونیسم و استکبار است که امروز بلای جان آمریکا شده است مثل القاعده که روزی بلای جان کسانی شد که در تشکیل آن نقش داشته‌اند.

 

وی اظهار کرد: ایجادکنندگان داعش به دنبال خشن جلوه دادن اسلام با اعمال وحشیانه و ایجاد اختلاف بین مسلمانان و شیعیان و اهل تسنن هستند تا جامعه واحد اسلامی را تکه تکه کنند. همچنین به دنبال ایجاد وابستگی با نابودی تمام زیرساخت‌های عراق هستند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - كربلا - دانشجو

مطالب مشابه


36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30
36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات