ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


پیام حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی به راهیان اربعین


آیت‌الله لطف الله صافی گلپایگانی در بیانیه‌ای به مناسبت اربعین حسینی تاکید کرد: حضور میلیونی شما با پای پیاده از شرق ، غرب و دور و نزدیک به سوی کربلای مقدس، کنگره عظیمی است که به دنیا اعلام می‌کند راه حسین و اهداف او جاودان و فراموش ناشدنی است.

متن ترجمه بیانیه این مرجع تقلید که به زبان عربی بوده و در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است بدین شرح است:


«بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلَائِکَةُ أَلَّا تَخَافُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتِی کُنتُمْ تُوعَدُونَ؛

ملت بزرگ و عظیم و شجاع عراق و شیعیان مؤمن و مخلص اهل بیت علیهم السلام در عراق

سلام و درود و رحمت و تاییدات خدا بر شما

سلام به شما ای کسانی که با آمادگی خود برای شهادت، قدرت ایمان و صبر خود را به جهان ثابت کردید و صحنه‌ای عظبم از ایمان و استقامت و ایثار و شجاعت را در کربلا به نمایش گذاشتید و دل‌های دوستداران اهل بیت علیهم السلام را امیدوار و دل‌های دشمنان را ناامید ساختید.

روز اربعین مظهر عزت و سرافرازی است. اربعین مظهر استقامت امت قرآن و روز محکومیت جهالت و گمراهی و بردگی غیرخداست. شما با اقدام شجاعانه خود در این روز بزرگ از حق و ایمان و وجدان زنده بشری دفاع می کنید و پیام سیدالشهدا علیه السلام را به جهان می‌رسانید و استبداد و حاکمان مستبد و مزدوران بیگانگان را محکوم می‌کنید و به یزید و ابن‌زیاد و طاغوت‌های ظالم زمان اعتراض می‌کنید.

طنین فریاد لبیک یا حسین و هیهات منا الذله شما غریو حق و ندای قرآن و فریاد استقلال و آزادی اسلامی است و فریاد توحید و ندای آسمان‌ها و زمین است.

آفرین بر شما؛ شما لیاقت عمل به وظیفه ولایی و اسلامی خود را پیدا کردید. شما با پای پیاده رهسپار کربلا شده‌اید و اکنون فرشتگان بال خود را زیر پای شما گسترده‌اند. کاش همراه شما بودم و افتخار داشتم این گام‌های مبارک و عزیز و مقدس را با شعار لبیک یا حسین بردارم و خاک قدم های شریف شما را توتیای دیدگان سازم.گوارایتان باد، گوارای‌تان باد.

حضور میلیونی شما با پای پیاده از شرق و غرب و دور و نزدیک به سوی کربلای مقدس، کنگره عظیمی است که به دنیا اعلام می‌کند راه حسین و اهداف او جاودان و فراموش ناشدنی است و شهدای این راه شهدای حق و شهامت و قهرمانی هستند؛ خداوند آن‌ها را با اصحاب حسین محشور کند که جان خود را فدای حسین علیه السلام کردند و رحمت خدا بر آن‌ها و جان پاکشان باد.

درود خدا بر شما ای یاوران اسلام، ای یاوران قرآن، ای یاوران ابی عبدالله علیه السلام

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

لطف الله صافی»


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین سایت الاربعین shia muslim پیام آیت‌الله صافی گلپایگانی

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات