ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


عراق عاری از ابولاست/ تکمیل خدمات بهداشتی برای استقبال از زائران اربعین حسینی


وزیر بهداشت عراق با تاکید بر اینکه عراق عاری از ویروس ابولاست و هیچ زائر خارجی بدون اطمینان از عدم ابتلا به این ویروس وارد عراق نمی‌شود، گفت: برنامه‌های کامل بهداشتی برای استقبال از میلیون‌ها زائر حسینی در حال اجراست.

به گزارش  مقامات دولتی بغداد و مسئولین محلی کربلا از آمادگی کامل برای برگزاری مراسم اربعین حسینی خبر داده و تاکید کردند که تاکنون هزاران نفر وارد کربلا شده‌اند و انتظار می رود تا روز اربعین حسینی تعداد آنان به بیش از 15 میلیون نفر برسد.

«عدیله حمود»، وزیر بهداشت عراق در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری فارس تاکید کرد که وزارت بهداشت عراق برنامه‌های از پیش مشخص شده‌ای برای مناسبات بزرگ مذهبی از جمله اربعین حسینی که شاهد حضور چند میلیونی زائران از کشورهای مختلف دنیا هستیم تدارک دیده است.

وی افزود: این طرح هم اکنون حاضر است و وزارت بهداشت آن را در همه مناطق بخصوص گذرگاه‌های مرزی و فرودگاه‌ها از جمله در استان نجف اشرف و استان البصره، بغداد، گذرگاه الکوت و استان میسان به اجرا گذاشته است.

وزیر بهداشت عراق همچنین از آمادگی‌ها برای مقابله با هر گونه حالتی از بروز بیماری ابولا در این کشور خبر داد.

عدلیه حمود با اشاره به اینکه عراق عاری از بیماری ابولا است و هیچ موردی از این بیماری در عراق یافت نشده است گفت هیچ مورد ابتلا به بیماری‌های همه‌گیر هم در وزارت بهداشت عراق ثبت نشده است.

وی با بیان این که یک میلیارد دینار برای تامین نیازهای درمانی زایران در نظر گرفته شده ، تصریح کرد که هیچ زائر خارجی بدون تاکید از عدم ابتلا به ابولا اجازه ورود به خاک عراق را نخواهد داشت و به این منظور یک گواهی ارائه خواهد داد.

وزارت بهداشت عراق هم دیروز با بیان این که یک میلیارد دینار برای تامین نیازهای درمانی زائران در نظر گرفته شده ، تاکید کرد که هیچ زائر خارجی بدون تاکید از عدم ابتلا به ابولا اجازه ورود به خاک عراق را نخواهد داشت و به این منظور یک گواهی ارائه خواهد داد.

«سهام الموسوی» عضو کمیسیون بهداشت و محیط زیست در مجلس نمایندگان عراق اخیرا گفته بود که این کمیسیون اقدامات لازم را برای جلوگیری از ورود و شیوع بیماری ابولا در عراق انجام می‌دهد.

الموسوی درباره خطر ورود بیماری ابولا به عراق توسط گروه‌ها و باندهای وابسته به داعش و شیوع آن در شهرهای مختلف عراق هشدار داده بود.

شورای امنیت سازمان ملل متحد 21 نوامبر درباره گسترش بیماری ابولا به شکل بی سابقه در آفریقا به شدت ابراز نگرانی کرد و گفت شیوع این بیماری، صلح و امنیت بین المللی را تهدید می‌کند


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - كربلا

مطالب مشابه


36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30
36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات