ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


ثبت نام پنج هزار يزدي براي حضور در مراسم اربعين كربلا


مدير حج و زيارت استان يزد گفت: امسال بيش از پنج هزار و 500 نفر در سامانه هاي سما و عتبات از اين استان براي حضور در مراسم اربعين امسال در كربلا ثبت كرده اند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني ايرنا، علي اصغر شريفي افزود: سال گذشته سيستم خاصي براي ثبت نام و ثبت آمار نبود ولي امسال با راه اندازي اين سيستم ها بخشي از علاقمندان حضور در مراسم اربعين سرشماري شده اند.

وي اضافه كرد: البته برخي افراد نيز بدون ثبت نام در اين سامانه ها با حضور در نقاط مرزي قصد حضور در مراسم اربعين را دارند.

مدير حج و زيارت در عين حال توصيه كرد با توجه به پياده روي مسير 80 كيلومتري نجف تا كربلا بهتر از افراد بيمار، معلول و سالمند در اين ايام از حضور در مراسم اربعين خودداري كرده و در ايام ديگر سال به كربلا سفر كنند.

شريفي ادامه داد: زئران بهتر است در روز پياده روي كرده و شب ها را استراحت كنند و عجله نداشته باشند؛ در عين حال ضمن استراحت در موكب هاي تدارك ديده شده از وسايل نقليه عمومي براي جابجايي استفاده كنند.

وي همچنين از علاقمندان به حضور در مراسم اربعين كربلا خواست از قبل ويزاي خود را تهيه كرده تا در مرزها معطل نمانند.

اين مسوول درباره ويزاي رايگان نيز گفت: ظاهرا در دادن اين نوع ويزا كه بدليل شرايط خاصي پيش آمده محدوديت وجود دارد و بهتر است زوار بجاي معطلي چندين ساعته در مرزها ، قبلا كارها را تسريع دهند.

مدير حج و زيارت يزد همچنين از اختصاص يك موكب در كربلا به هيات رزمندگان يزد خبر داد و اظهار كرد: در اين موكب پيش بيني پذيرايي از بيش از 400 هزار نفر ديده شده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین -یزد

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات