ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


ثبت نام پنج هزار يزدي براي حضور در مراسم اربعين كربلا


مدير حج و زيارت استان يزد گفت: امسال بيش از پنج هزار و 500 نفر در سامانه هاي سما و عتبات از اين استان براي حضور در مراسم اربعين امسال در كربلا ثبت كرده اند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني ايرنا، علي اصغر شريفي افزود: سال گذشته سيستم خاصي براي ثبت نام و ثبت آمار نبود ولي امسال با راه اندازي اين سيستم ها بخشي از علاقمندان حضور در مراسم اربعين سرشماري شده اند.

وي اضافه كرد: البته برخي افراد نيز بدون ثبت نام در اين سامانه ها با حضور در نقاط مرزي قصد حضور در مراسم اربعين را دارند.

مدير حج و زيارت در عين حال توصيه كرد با توجه به پياده روي مسير 80 كيلومتري نجف تا كربلا بهتر از افراد بيمار، معلول و سالمند در اين ايام از حضور در مراسم اربعين خودداري كرده و در ايام ديگر سال به كربلا سفر كنند.

شريفي ادامه داد: زئران بهتر است در روز پياده روي كرده و شب ها را استراحت كنند و عجله نداشته باشند؛ در عين حال ضمن استراحت در موكب هاي تدارك ديده شده از وسايل نقليه عمومي براي جابجايي استفاده كنند.

وي همچنين از علاقمندان به حضور در مراسم اربعين كربلا خواست از قبل ويزاي خود را تهيه كرده تا در مرزها معطل نمانند.

اين مسوول درباره ويزاي رايگان نيز گفت: ظاهرا در دادن اين نوع ويزا كه بدليل شرايط خاصي پيش آمده محدوديت وجود دارد و بهتر است زوار بجاي معطلي چندين ساعته در مرزها ، قبلا كارها را تسريع دهند.

مدير حج و زيارت يزد همچنين از اختصاص يك موكب در كربلا به هيات رزمندگان يزد خبر داد و اظهار كرد: در اين موكب پيش بيني پذيرايي از بيش از 400 هزار نفر ديده شده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین -یزد

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات