ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


از سوي ستاد فرهنگي اربعين حسيني؛ نرم افزار ويژه اربعين حسيني منتشر شد


همزمان با آغاز راهپيمايي بزرگ عزاداري حسيني به سوي كربلاي معلي از سوي ستاد فرهنگي اربعين حسيني، نرم‌افزار ويژه اربعين منتشر شد.

حجت الاسلام اميرمسعود حاجي ابراهيمي، مدير برنامه و محصولات فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري در گفت‌و‌گو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از انتشار نرم افزار ويژه اربعين حسيني از سوي ستاد فرهنگي اربعين خبر داد.

وي افزود: اين نرم افزار با قابليت نصب بر روي گوشي‎هاي اندرويدي با حداقل سيستم عامل ۲. ۲ ويژه اربعين حسيني تهيه شده است، در اين نرم افزار سعي شده است كه يك همراه مناسب براي زائران حرم اباعبدالله فراهم شود.

حجت‌الاسلام حاجي‌ابراهيمي خاطر نشان كرد: برنامه‌هاي اين نرم‌افزار بخش‌هاي مختلف را در بر مي‌گيرد كه سوره‎هايي از قرآن كريم، ادعيه شامل ادعيه‎هاي خاص اربعين و ادعيه‌هاي مرتبط، بخش‎هايي از بيانات مقام معظم رهبري با موضوع اربعين، خطبه حضرت زينب سلام الله عليها و خطبه حضرت سجاد عليه السلام از جمله برنامه‌هاي اين نرم‌افزار است.

مدير برنامه و محصولات فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري اظهار كرد: همچنين متن مربوط به اربعين شامل احاديث، بررسي اهميت زيارت پياده در متون ديني، سابقه گريه و سوگواري بر سيد الشهدا، ديدگاه اهل سنت در مورد گريه و سوگواري، رمز و راز اربعين است.

وي افزود: بخش ويژه مداحي نيز شامل يك پخش كننده ويژه صوتي مي‌باشد كه چندين مداحي خاص اربعين را در بر دارد و سعي شده است به گونه‎اي آماده گردد كه به سهولت قابل استفاده در راهپيمايي باشد، اين پخش كننده امكان عقب و جلو بردن صدا، رفتن به مداحي بعدي و قبلي، تكرار مداحي فعلي، پخش غير مرتب ليست مداحي‎ها، و نمايش ليست مداحي‎هاي در حال پخش را دارد.

حجت‌الاسلام حاجي ابراهيمي ادامه داد: در اين برنامه سعي شده است كه ظاهر مناسب و زيباي ايراني اسلامي طراحي گردد و اغلب بخش‎ها قابل جست و جو باشند.

وي گفت: اين برنامه به گونه‎اي طراحي شده است كه نمايش مناسبي در تمام گوشي‎ها داشته باشد و حتي در گوشي‎هايي كه قابليت نمايش حروف فارسي را ندارند به درستي متون را نمايش دهد.

براي دريافت نرم افزار ويژه اربعين حسيني اينجا كليك كنيد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: سایت الاربعین اربعین نرم افزار

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات