ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


عوارض 100 هزار ریالی شهرداری از زائران اربعین حسینی در مهران گرفته نمی شود


رییس شورای اسلامی شهر مهران گفت: با تصمیم و موافقت اعضای شورا، عوارض 100 هزار ریالی شهرداری از زائران عتبات عالیات در ایام منتهی به اربعین حسینی در مهران گرفته نمی شود.

'عبادالله عیدی نیا' چهارشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در نشست عصر چهارشنبه شورای اسلامی شهر مقرر گردید به منظور تسهیل در تردد و روان سازی سفر زوار از مرز مهران به عراق، عوارض شهرداری دریافت نشود.

وی با بیان اینکه این اقدام با هدف خدمات دهی مطلوب به زوار عتبات عالیات در این شهر مرزی انجام گرفته است، تاکید کرد: تعامل شورای شهر و شهرداری با سازمان حج و زیارت منجر به اتخاذ این تصمیم شد.

رییس شورای اسلامی شهر مهران یادآور شد: شهرداری مهران پیش از این از هر زائر 100 هزار ریال (10 هزار تومان) به عنوان عوارض شهرداری دریافت می کرد که با این تصمیم دریافت این عوارض تا پایان اربعین حسینی لغو شد.

شهرستان 30 هزار نفری مهران در 90 کیلومتری جنوب غربی استان ایلام یکی از مهمترین کانون های تردد زوار عتبات عالیات به ویژه در ایام محرم و اربعین است که براساس پیش بینی ها بیش از 250 هزار زائر ایرانی از این مرز برای حضور در آیین اربعین به کربلای معلی سفر خواهند کرد.

با تدابیر اتخاذ شده از سوی مسوولان ارشد استان ایلام، نمایندگی کنسولگری عراق در استان کرمانشاه با ایجاد دفتری در شهر مهران اقدام به صدور ویزای سفر برای زائران عتبات عالیات در این ایام می کند.

صدور ویزای یک دلاری نیز از سوی طرف عراق در نقطه سفر مرزی مهران برای زوار از روز سه شنبه آغاز شده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین سایت الاربعین عوارض

مطالب مشابه


35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02
35671
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی باحضور استاندار کربلا و هیات همراه روز پنج شنبه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی و نوشیروانی بابل برگزارشد
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات