ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


عوارض 100 هزار ریالی شهرداری از زائران اربعین حسینی در مهران گرفته نمی شود


رییس شورای اسلامی شهر مهران گفت: با تصمیم و موافقت اعضای شورا، عوارض 100 هزار ریالی شهرداری از زائران عتبات عالیات در ایام منتهی به اربعین حسینی در مهران گرفته نمی شود.

'عبادالله عیدی نیا' چهارشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در نشست عصر چهارشنبه شورای اسلامی شهر مقرر گردید به منظور تسهیل در تردد و روان سازی سفر زوار از مرز مهران به عراق، عوارض شهرداری دریافت نشود.

وی با بیان اینکه این اقدام با هدف خدمات دهی مطلوب به زوار عتبات عالیات در این شهر مرزی انجام گرفته است، تاکید کرد: تعامل شورای شهر و شهرداری با سازمان حج و زیارت منجر به اتخاذ این تصمیم شد.

رییس شورای اسلامی شهر مهران یادآور شد: شهرداری مهران پیش از این از هر زائر 100 هزار ریال (10 هزار تومان) به عنوان عوارض شهرداری دریافت می کرد که با این تصمیم دریافت این عوارض تا پایان اربعین حسینی لغو شد.

شهرستان 30 هزار نفری مهران در 90 کیلومتری جنوب غربی استان ایلام یکی از مهمترین کانون های تردد زوار عتبات عالیات به ویژه در ایام محرم و اربعین است که براساس پیش بینی ها بیش از 250 هزار زائر ایرانی از این مرز برای حضور در آیین اربعین به کربلای معلی سفر خواهند کرد.

با تدابیر اتخاذ شده از سوی مسوولان ارشد استان ایلام، نمایندگی کنسولگری عراق در استان کرمانشاه با ایجاد دفتری در شهر مهران اقدام به صدور ویزای سفر برای زائران عتبات عالیات در این ایام می کند.

صدور ویزای یک دلاری نیز از سوی طرف عراق در نقطه سفر مرزی مهران برای زوار از روز سه شنبه آغاز شده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین سایت الاربعین عوارض

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات