ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


عوارض 100 هزار ریالی شهرداری از زائران اربعین حسینی در مهران گرفته نمی شود


رییس شورای اسلامی شهر مهران گفت: با تصمیم و موافقت اعضای شورا، عوارض 100 هزار ریالی شهرداری از زائران عتبات عالیات در ایام منتهی به اربعین حسینی در مهران گرفته نمی شود.

'عبادالله عیدی نیا' چهارشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در نشست عصر چهارشنبه شورای اسلامی شهر مقرر گردید به منظور تسهیل در تردد و روان سازی سفر زوار از مرز مهران به عراق، عوارض شهرداری دریافت نشود.

وی با بیان اینکه این اقدام با هدف خدمات دهی مطلوب به زوار عتبات عالیات در این شهر مرزی انجام گرفته است، تاکید کرد: تعامل شورای شهر و شهرداری با سازمان حج و زیارت منجر به اتخاذ این تصمیم شد.

رییس شورای اسلامی شهر مهران یادآور شد: شهرداری مهران پیش از این از هر زائر 100 هزار ریال (10 هزار تومان) به عنوان عوارض شهرداری دریافت می کرد که با این تصمیم دریافت این عوارض تا پایان اربعین حسینی لغو شد.

شهرستان 30 هزار نفری مهران در 90 کیلومتری جنوب غربی استان ایلام یکی از مهمترین کانون های تردد زوار عتبات عالیات به ویژه در ایام محرم و اربعین است که براساس پیش بینی ها بیش از 250 هزار زائر ایرانی از این مرز برای حضور در آیین اربعین به کربلای معلی سفر خواهند کرد.

با تدابیر اتخاذ شده از سوی مسوولان ارشد استان ایلام، نمایندگی کنسولگری عراق در استان کرمانشاه با ایجاد دفتری در شهر مهران اقدام به صدور ویزای سفر برای زائران عتبات عالیات در این ایام می کند.

صدور ویزای یک دلاری نیز از سوی طرف عراق در نقطه سفر مرزی مهران برای زوار از روز سه شنبه آغاز شده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین سایت الاربعین عوارض

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات