ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رييس سازمان حج و زيارت: طرف عراقي براي صدور رواديد در مرز آمادگي ندارد؛ تراكم زانران در مرزها


رييس سازمان حج و زيارت گفت: اعلام خبر صدور رواديد «رايگان» يا «يك دلاري» براي ايام اربعين از طرف عراقي بدون هماهنگي هاي لازم صورت گرفته و باعث معطلي و ازدحام زائران در مرزها شده است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از واحد مركزي خبر، مهندس سعيد اوحدي به گزارش هاي امروز از مرزهاي شلمچه، چزابه و مهران اشاره كرد و افزود: اين گزارش ها از تراكم سنگين زائران حسيني حكايت مي كند و نشان دهنده اين است كه طرف عراقي براي صدور چنين رواديدي آماده و پاسخگو نيست.

وي اضافه كرد: پس از دريافت گزارش هاي تراكم زائر در گذرگاه هاي خروجي ستاد اربعين اين زائران را به طور رايگان با اتوبوس هايي به اردوگاه هاي استقرار و اسكان منتقل كرد تا در روزهاي آينده به تدريج به گذرگاه ها منتقل شوند و براي آنان رواديد صادر شود.

رييس سازمان حج و زيارت با بيان اين كه طرف عراقي براي اين كار بايد تمهيدات و زيرساخت هايي فراهم مي كرد؛ اضافه كرد: طرف عراقي مثلا براي يك گذرگاه يك يا دو افسر مرزي پيش بيني كرده است كه با توجه به خيل عظيم زائران حسيني پاسخگو نيست و امكان خروج چنين جمعيتي با اين سازوكار وجود ندارد.

اوحدي به زائران حسيني توصيه كرد، رواديد را در شهرها تهيه كنند و گفت: كنسولگري هاي عراق در شهرها براي صدور رواديد آمادگي دارند و كارگزاري هاي سازمان حج و زيارت هم آماده اند براي متقاضيان رواديد صادر كنند.

وي افزود: سفارت عراق هفته پيش اعلام كرد كه برچسب هاي رواديد تمام شده است كه اين برچسب ها وارد و از شنبه همين هفته صدور رواديد از سرگرفته شد.

رييس سازمان حج و زيارت خاطر نشان كرد: هموطناني كه مي خواهند از طريق مرز زميني وارد عراق شوند و رواديد را در مبادي ورود به عراق دريافت كنند بايد بدانند كه اين كار با كندي صورت مي پذيرد و بايد آمادگي معطلي در مرزها را داشته باشند.

لازم به توضيح است از آنجايي كه نداشتن ويزاي عزيمت به عراق، موجب سردرگمي زائران خواهد شد و مشكلات عديده براي آنان همچون سوءاستفاده سودجويان و گم شدن گذرنامه زائران در مسير دريافت ويزا را بدنبال خواهد داشت، به كليه مشتاقان زيارت اربعين توصيه مي‌گردد پيش بيني لازم را در اين خصوص داشته باشند.

لازم به يادآوري سازمان حج و زيارت از يكسال گذشته با تشكيل «ستاد دائمي اربعين» با حضور ۲۶ دستگاه و ارگان كشور در جهت ساماندهي زائران اربعين تلاش كرده تا بدين وسيله موجبات تسهيل اعزام زائران حسيني به كربلاي معلي در ايام اربعين را فراهم آورد.
 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین سایت الاربعین alarbaeen.ir ویزا اوحدی

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات