ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


پايان مرحله نصب تاج‌هاي ضريح جديد حضرت عباس(ع)


پروژه ساخت ضريح جديد حضرت عباس عليه السلام شاهد پيشرفتي سريع در تمامي مراحل اين ضريح از طراحي، ساخت و مونتاژ بوده است.

اكنون پس از اتمام ساخت تاجهاي بالايي ضريح كه در چهار گوشه ضريح مطهر پيش بيني شده اند، عمليات نصب اين تاجها بر روي اسكلت چوبي ضريح آغاز شده است.

آقاي رعد حسين الخفاجي مسؤول كارگاه ضريح سازي حرم مطهر گفت: پس از اتمام ساخت تاجهاي چهار گوشه ضريح مطهر كه با دقت بالا ساخته شده اند، فرآيند نصب اين قطعات روي اسكلت چوبي ضريح مطهر شروع شده است.

الخفاجي در ادامه ضخامت هر تاج را ۵ ميلي متر، وزن هر كدام را ۵/۲ كيلوگرم (۵ برابر وزن تاج فعلي)، ارتفاع آن را ۱۰ سانتي متر و عيار نقره آنرا ۹۹۹ با ۲ درصد طلا براي افزايش جلا و مقاومت در برابر خوردگي اعلام نمود.

شايان ذكر است، طرح ضريح جديد همانند طرح ضريح فعلي حرم مطهر با اندكي اضافات و اصلاحات مي‌باشد.

ضريح فعلي با بودجه مرجع وقت جهان تشيع مرحوم آيت الله العظمي سيد محسن حكيم (قدس سره) در شهر اصفهان ساخته شد و در آذرماه سال ۱۳۴۲ هجري شمسي به عراق جهت نصب منتقل گرديد.

ضريح جديد مرقد مطهر حضرت عباس عليه السلام در كارخانه ضريح سازي حرم مطهر با دقت بالا و با مقاومت بيشتر نسبت به ضريح فعلي در دست ساخت بوده و ضمن حفظ ويژگي منحصر بفرد ضريح قديم در بين ضريح‌هاي موجود در تمامي عتبات مقدسه، از حيث طرح و نقوش، به زيبائي طرح و نقشهاي آن اضافه شده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین سایت الاربعین alarbaeen.ir حضرت عباس ضریح

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات