ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


۱۹ گروه تعزیه‌خوانی به مناسبت اربعین در خمین تعزیه اجرا می‌کنند


فرماندارخمین گفت: ۱۹ گروه تعزیه‌خوانی از روز جمعه ۱۴ تا ۲۳ آذر به مناسبت اربعین حسینی در محله گوشه عظیم‌شهر خمین برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خمین، سید مهدی ساداتی عصر دیروز در نشست هماهنگی برگزاری سوگواره تعذیه با اشاره به اهمیت نقش تعذیه در ترویج و انتقال فرهنگ عاشورا و نیز فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: باید در راستای ترویج فرهنگ عاشورایی در جامعه به ویژه در بین نسل جوان تلاش شود و با نهادینه کردن این فرهنگ‌ها و بتوانیم توطئه‌های دشمنان اسلام را خنثی کرد.

وی‌افزود: دشمنان اسلام و نظام از راه‌های مختلف و نیز با وارد کردن خرافه‌ها به آیین‌ها و سنت‌های عزاداری و نیز از طریق هجمه‌های ناجوانمردانه افکار جوانان را نشانه گرفته اند و به دنبال از بین بردن ارزش های اسلام و نظام هستند.

فرماندارخمین تصریح کرد: فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر مهمترین پیام عاشورا بوده که باید تلاش شود این مهم در جامعه به طرز صحیح تبیبن و نهادینه شود و با استفاده از مراسم تعزیه خوانی باید تلاش شود تا نهضت عاشورا جاودانه بماند.

ساداتی با اشاره به ساماندهی گروههای تعزیه درخمین گفت: هنر نقش مؤثری در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و حماسه عظیم عاشورا دارد اما باید در این راستا برنامه ریزی وجود داشته باشد و مراسم تعزیه خوانی با ساماندهی در این ایام برگزار شود.

وی افزود: گروه‌های تعزیه باید با هدف حفظ و ترویج عزاداری امام حسین (ع) در جامعه گام بردارند و مانند مداحی‌ها اجازه ندهند خرافه‌ها و آیین‌های غلط در این بخش وارد شود و اهداف دشمن که ضربه زدن به اسلام و نظام بوده در این بخش نیز ناکام بماند.

فرماندار خمین تصریح کرد: باید تلاش شود در برگزاری این مراسم از افراد جوان استفاده شود و در کنار این افراد نیز از تجربیات پیشکسوتان این هنر استفاده شود تا بتواند در جامعه به عنوان یک هنر و فرهنگ نهادینه شود.

ساداتی با اشاره به اینکه در این مراسم باید موازین اسلامی رعایت شود گفت: باید تلاش شود تا در این بخش از هرگونه تزویر و ریا پرهیز شود و در این مراسم نهایت تلاش شود تا مراسم سوگواری به نحو شایسته‌ای برگزار شود.

وی افزود: شهرستان خمین طرفیت بسیار خوبی در زمینه برگزاری این مراسم و نیز آیین کهن تعزیه دارد و در این بخش باید تمامی دستگاه‌های اجرایی با یک برنامه ریزی جامع و کامل بتوانند در تامین امکانات گام بردارند و این هنر اصیل در تمام شهرستان‌ها باید ترویج پیدا کند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین سایت الاربعین alarbaeen.ir تعزیه

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات