ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


ورود 32 هزار زائر طی 2 روز گذشته به خاک عراق


مدیریت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی گذرگاه‌های مرزی عراق اعلام کرد که طی تنها ۲ روز گذشته بیش از 32 هزار زائر وارد خاک عراق شده‌اند که اکثریت آنها ایرانی هستند.

به منظور احیای مراسم اربعین حسینی(ع) صورت گرفت

به گزارش مدیریت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی گذرگاه‌های مرزی عراق گفت که طی 2 روز گذشته، بیش از  32 هزار زائر عربی و خارجی وارد عراق شده‌اند تا مراسم اربعین حسینی -علیه‌السلام- را در این کشور برگزار کنند. اغلب این زائران ایرانی هستند.

سرهنگ «محمد عواد جبر»  مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی گذرگاه‌های مرزی عراق در گفت‌وگو با «الفرات نیوز» ضمن اعلام این خبر گفت که شمار زائران ایرانی که طی این 2 روز وارد خاک عراق شده‌اند، 31 هزار و 514 نفر است و هزار و 893 نفر از زائران عرب، و 977 نفر از آنها غیرعرب هستند. این در حالی است که هنوز کاروان‌های عزاداری متعددی در حال ورود به خاک عراقند.

میلیون‌ها نفر از شیعیان و محبان اهل بیت -علیهم‌السلام- در روز اربعین در عراق عزاداری می‌کنند.

مدیریت گذرگاه‌های مرزی عراق (دوشنبه) دیروز اعلام کرده بود که بیش از 50 هزار زائر عربی و خارجی برای ادای مراسم اربعین وارد عراق شده‌اند و تنها طی 10 روز از (20 تا 30 نوامبر) این افراد وارد خاک عراق شده‌اند که در این میان، 38 هزار و 478 نفر ایرانی هستند. 4 هزار و 792 نفر عرب و 5 هزار و 625 نفر خارجی و غیر عرب هستند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - عتبات

مطالب مشابه


35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02
35671
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی باحضور استاندار کربلا و هیات همراه روز پنج شنبه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی و نوشیروانی بابل برگزارشد
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات