ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


ورود 32 هزار زائر طی 2 روز گذشته به خاک عراق


مدیریت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی گذرگاه‌های مرزی عراق اعلام کرد که طی تنها ۲ روز گذشته بیش از 32 هزار زائر وارد خاک عراق شده‌اند که اکثریت آنها ایرانی هستند.

به منظور احیای مراسم اربعین حسینی(ع) صورت گرفت

به گزارش مدیریت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی گذرگاه‌های مرزی عراق گفت که طی 2 روز گذشته، بیش از  32 هزار زائر عربی و خارجی وارد عراق شده‌اند تا مراسم اربعین حسینی -علیه‌السلام- را در این کشور برگزار کنند. اغلب این زائران ایرانی هستند.

سرهنگ «محمد عواد جبر»  مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی گذرگاه‌های مرزی عراق در گفت‌وگو با «الفرات نیوز» ضمن اعلام این خبر گفت که شمار زائران ایرانی که طی این 2 روز وارد خاک عراق شده‌اند، 31 هزار و 514 نفر است و هزار و 893 نفر از زائران عرب، و 977 نفر از آنها غیرعرب هستند. این در حالی است که هنوز کاروان‌های عزاداری متعددی در حال ورود به خاک عراقند.

میلیون‌ها نفر از شیعیان و محبان اهل بیت -علیهم‌السلام- در روز اربعین در عراق عزاداری می‌کنند.

مدیریت گذرگاه‌های مرزی عراق (دوشنبه) دیروز اعلام کرده بود که بیش از 50 هزار زائر عربی و خارجی برای ادای مراسم اربعین وارد عراق شده‌اند و تنها طی 10 روز از (20 تا 30 نوامبر) این افراد وارد خاک عراق شده‌اند که در این میان، 38 هزار و 478 نفر ایرانی هستند. 4 هزار و 792 نفر عرب و 5 هزار و 625 نفر خارجی و غیر عرب هستند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - عتبات

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات