ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


ورود 32 هزار زائر طی 2 روز گذشته به خاک عراق


مدیریت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی گذرگاه‌های مرزی عراق اعلام کرد که طی تنها ۲ روز گذشته بیش از 32 هزار زائر وارد خاک عراق شده‌اند که اکثریت آنها ایرانی هستند.

به منظور احیای مراسم اربعین حسینی(ع) صورت گرفت

به گزارش مدیریت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی گذرگاه‌های مرزی عراق گفت که طی 2 روز گذشته، بیش از  32 هزار زائر عربی و خارجی وارد عراق شده‌اند تا مراسم اربعین حسینی -علیه‌السلام- را در این کشور برگزار کنند. اغلب این زائران ایرانی هستند.

سرهنگ «محمد عواد جبر»  مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی گذرگاه‌های مرزی عراق در گفت‌وگو با «الفرات نیوز» ضمن اعلام این خبر گفت که شمار زائران ایرانی که طی این 2 روز وارد خاک عراق شده‌اند، 31 هزار و 514 نفر است و هزار و 893 نفر از زائران عرب، و 977 نفر از آنها غیرعرب هستند. این در حالی است که هنوز کاروان‌های عزاداری متعددی در حال ورود به خاک عراقند.

میلیون‌ها نفر از شیعیان و محبان اهل بیت -علیهم‌السلام- در روز اربعین در عراق عزاداری می‌کنند.

مدیریت گذرگاه‌های مرزی عراق (دوشنبه) دیروز اعلام کرده بود که بیش از 50 هزار زائر عربی و خارجی برای ادای مراسم اربعین وارد عراق شده‌اند و تنها طی 10 روز از (20 تا 30 نوامبر) این افراد وارد خاک عراق شده‌اند که در این میان، 38 هزار و 478 نفر ایرانی هستند. 4 هزار و 792 نفر عرب و 5 هزار و 625 نفر خارجی و غیر عرب هستند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - عتبات

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات