ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


زائران ویزای خود را در شهرهای خود دریافت کنند / انتقال زائران سر درگم در مرزها به سه اردوگاه مرزی


رئیس سازمان حج و زیارت گفت: از مشتاقان شرکت در راهپیمایی در مراسم اربعین حسینی می خواهیم تا ویزاهای خود را در شهرهای محل سکونتشان دریافت کنند.

اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر صدور ویزا در مرزها گفت: بر اساس اخبار واصله وزارت کشور عراق اعلام کرده است که ویزاهای زائران اربعین را به قیمت یک دلار در مرزها صادر می‌کند.
 
وی در ادامه افزود: همین امر به طور طبیعی موجب می‌‌شود که عده زیادی زائرین مشتاق عجله کنند و برای شرکت در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی به سمت مرزها سرازیر شوند.    
 
اوحدی همچنین اظهار داشت:‌ تلاش می‌کنیم بر اساس برنامه ساماندهی اربعین، با توجه به محدودیت بسیار پایین کوریدور های ورودی مرزها و تجمع بالای زائرین جمعیت را از مرزها به سمت شهرهای اصلی مرزی بکشانیم تا زائرین دچار مشکل نشوند.
 
وی در ادامه با اشاره به این که جمعی از زائرین برای گرفتن ویزا به سمت مرز رفته بودند بیان داشت: امکانات محدود طرف عراقی برای صدور ویزا باعث تجمع زائرین شد از این رو قرارگاه‌های شملچه و چزابه زائرینی که در مرزها بودند را با اتوبوس به اردوگاه‌های شهید باکری، شهید شاطری و ثامن الحجج در پایگاه حمیدیه منتقل کردند تا متناسب با ظرفیت مرزها این زائرین را دوباره به مرز منتقل کنند.


رئیس سازمان حج و زیارت از مشتاقان زیارت اباعبدالله حسین خواست تا جایی که می‌توانند تمهیدات صدور ویزای خود را در شهرهای محل اقامت خود انجام دهند تا با خیالی آسوده و آرامش خاطر بتوانند در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی شرکت کنند و به کربلا معلی مشرف شوند.

اوحدی همچنین خاطر نشان کرد: همچنین از مردم خواستاریم تا به  توصیه های نمایندگان حاضر در قرارگاه در مرزها توجه  کنند تا مشکلی برای اعزام آنان به وجود نیاید.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین سایت الاربعین ویزا اوحدی

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات