ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


فرمانده انتظامی ایلام: خروج زوار کربلا از مرز مهران برای اربعین تسریع می شود


فرماندهی انتظامی ایلام گفت: کار خروج زوار سوگوار اربعین حسینی از پایانه مرزی مهران امسال با برنامه ریزی های انجام شده تسریع می شود.

سردار 'علی دولتی' روز یکشنبه در حاشیه نشست قرارگاه پشتیبانی از زوار سوگوار اربعین حسینی در محل فرمانداری شهرستان مرزی مهران افزود: 20 دروازه (گیت) ورود و خروج اکنون در پایانه مرزی مهران فعال است و از لحاظ کارکردی و زیرساختی مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی اظهار کرد: در موضوع ترافیک جاده ای در زمان تردد زوار سوگوار اربعین حسینی برای شرکت در آیین های عزاداری عتبات عالیات عراق نیز جاده های استان ایلام زیرپوشش پلیس راهور قرار می گیرد و در صورت نیاز از دیگر استان ها از جمله تهران در این زمینه کمک گرفته خواهد شد.

فرماندهی انتظامی ایلام افزود: مهران همواره جزو امن ترین مرزهای کشور بوده و اکنون نیز این امنیت به شکل کامل برقرار است.

سردار دولتی اضافه کرد: تدابیر امنیتی و انتظامی نیز در خصوص تامین امنیت زوار اربعین حسینی در این ایام اندیشیده شده است.

پایانه مرزی مهران در 100 کیلومتری جنوب غربی شهر ایلام، محرم سال گذشته پذیرای بیش از نیم میلیون زائر سوگوار اربعین حسینی از سراسر کشور برای حضور در عتبات عالیات عراق بود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین سایت الاربعینshia muslim دولتی ایلام

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات