ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


آمادگی مرزهای چذابه وشلمچه برای زائران اربعین حسینی


معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان گفت: مرزهای شلمچه و چذابه در استان خوزستان برای خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی آماده شد.

قدرت الله دهقان، اظهار داشت:تمامی تصمیماتی که برای آمادگی مرزهای شلمچه و چذابه قبلا در ستاد برگزاری مراسم اربعین حسینی اتخاذ شده بود به طور کامل اجرا و تمامی امکانات برای برگزاری مراسم اربعین حسینی در این مناطق مهیا شده است.

مردم استان خوزستان و دیگر مناطق کشور همه ساله در آستانه اربعین با سفر به خوزستان و مناطق مرزی کشور با عراق مراسم اربعین حسینی را با شکوه خاصی برگزار به طوریکه انجام خدمات به زوار به دلیل حجم انبوه زائرین حسینی در این مناطق بسیار دشوار می شود.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان گفت: تمامی دستگاه های اجرایی استان در حوزه زوار اربعین حسینی شرایط و امکانات لازم برای خدمات رسانی به زائران حسینی در دو مرز شلمچه و چذابه را فراهم کرده اند.

وی گفت: هیئت هایی از تهران و اهواز و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با مستقر شدن در ستاد حاضر در مناطق یاد شده به زائران اربعین حسینی خدمات ارائه می دهند.

دهقان بیان داشت: طبق دستوراستاندار خوزستان در این ایام هیچگونه عوارض خروج و ورودی از زائران گرفته نمی شود و با این رویکرد زائران دچار معطلی در این مناطق مرزی نخواهند شد.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان گفت:واحدهای سیاری از اورژانس و هلال احمر و سایر ارگان های خدمات رسانی در این مناطق مستقر شده اند.

دهقان تصریح کرد: همچنین اتوبوس هایی که برای جابه جایی مسافران و همچنین نفراتی که برای خدمات رسانی به مسافران باید آماده باشند در این مناطق در حال آماده باش کامل هستند.

وی با اشاره به میزان مسافری که در سال گذشته از مرز شلمچه و چذابه در اربعین حسینی جا به جا شده است افزود: در سال گذشته 148 هزار زائر از این مرز جا به جا شدند که 40 درصد غیر خوزستانی و باقی خوزستانی بودند و پیش بینی شده است امسال این میزان مسافر بیشتر شود.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان افزود: تمامی این تلاش ها برای هر چه با شکوه تر برگزار کردن مراسم اربعین حسینی و ایجاد رفاه هر چه بیشتر برای زوار است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین سایت الاربعینshia muslim دهقان شلمچه چذابه مرز

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات