ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


آمادگی مرزهای چذابه وشلمچه برای زائران اربعین حسینی


معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان گفت: مرزهای شلمچه و چذابه در استان خوزستان برای خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی آماده شد.

قدرت الله دهقان، اظهار داشت:تمامی تصمیماتی که برای آمادگی مرزهای شلمچه و چذابه قبلا در ستاد برگزاری مراسم اربعین حسینی اتخاذ شده بود به طور کامل اجرا و تمامی امکانات برای برگزاری مراسم اربعین حسینی در این مناطق مهیا شده است.

مردم استان خوزستان و دیگر مناطق کشور همه ساله در آستانه اربعین با سفر به خوزستان و مناطق مرزی کشور با عراق مراسم اربعین حسینی را با شکوه خاصی برگزار به طوریکه انجام خدمات به زوار به دلیل حجم انبوه زائرین حسینی در این مناطق بسیار دشوار می شود.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان گفت: تمامی دستگاه های اجرایی استان در حوزه زوار اربعین حسینی شرایط و امکانات لازم برای خدمات رسانی به زائران حسینی در دو مرز شلمچه و چذابه را فراهم کرده اند.

وی گفت: هیئت هایی از تهران و اهواز و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با مستقر شدن در ستاد حاضر در مناطق یاد شده به زائران اربعین حسینی خدمات ارائه می دهند.

دهقان بیان داشت: طبق دستوراستاندار خوزستان در این ایام هیچگونه عوارض خروج و ورودی از زائران گرفته نمی شود و با این رویکرد زائران دچار معطلی در این مناطق مرزی نخواهند شد.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان گفت:واحدهای سیاری از اورژانس و هلال احمر و سایر ارگان های خدمات رسانی در این مناطق مستقر شده اند.

دهقان تصریح کرد: همچنین اتوبوس هایی که برای جابه جایی مسافران و همچنین نفراتی که برای خدمات رسانی به مسافران باید آماده باشند در این مناطق در حال آماده باش کامل هستند.

وی با اشاره به میزان مسافری که در سال گذشته از مرز شلمچه و چذابه در اربعین حسینی جا به جا شده است افزود: در سال گذشته 148 هزار زائر از این مرز جا به جا شدند که 40 درصد غیر خوزستانی و باقی خوزستانی بودند و پیش بینی شده است امسال این میزان مسافر بیشتر شود.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان افزود: تمامی این تلاش ها برای هر چه با شکوه تر برگزار کردن مراسم اربعین حسینی و ایجاد رفاه هر چه بیشتر برای زوار است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین سایت الاربعینshia muslim دهقان شلمچه چذابه مرز

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات