ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


در مهران ویزا صادر نمی‌شود


استاندار ایلام گفت: زائران حتما باید با ویزا وارد مهران شوند چرا که در مهران در آستانه اربعین و ازدحام برای سفر مردم و دوستداران امام حسین به عراق ویزا صادر نمی‌شود.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، محمدرضا مروارید بعد از ظهر امروز در جلسه ساماندهی زوار اربعین حسینی اظهار داشت: مهران پر ترددترین مرز زمینی کشور در ایام اربعین حسینی است.

استاندار ایلام گفت: باید استقبال از زوار اربعین حسینی به بهترین نحو ممکن صورت گیرد و در این راستا همه  دستگاه‌های مرتبط در این خصوص همکاری لازم را صورت دهند.

مروارید اظهار کرد: راهپیمایی اربعین نماد قدرت شیعه در جهان است و در ایران و عراق با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته و می‌گیرد هر سال این اجتماع بزرگ با شکوه‌تر و منظم‌تر از سال گذشته است.

وی با اشاره به برگزاری منظم جلسات ستاد ساماندهی مرز افزود: باید بعد فرهنگی کار را به صورت جدی‌تر بگیریم و پیشنهاد می‌شود یکی از کمیته‌های شورای فرهنگ عمومی با حضور میراث فرهنگی، حوزه هنری و صدا و سیما و دیگر دستگاه‌های فرهنگی در راستای معرفی بیشتر استان و مناطق تاریخی و گردشگری اقدام کنند.

استاندار ایلام با تشکر و قدردانی از خدمت‌رسانی مردم مهران در اربعین سال گذشته اضافه کرد: زائران حتما باید با ویزا وارد مهران شوند چرا که در مهران در آستانه اربعین و ازدحام برای سفر مردم و دوستداران امام حسین به عراق ویزا صادر نمی‌شود و انتظار می‌رود که مدیران و مسئولان با مدیریت جهادی و حضور فعال در خدمت زائران باشند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: کربلا اربعین ویزا

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات