logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/30 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
مدرس معارف اسلامي: مبلغان مردم را در اوج خيرخواهي به سوي حق دعوت كنند

مدرس معارف اسلامی: مبلغان مردم را در اوج خیرخواهی به سوی حق دعوت كنند

خانم شیرخدایی با بیان اینكه امام حسین (ع) نصیحت و خیرخواهی را در اوج خود انجام داد، گفت: مبلغان دینی باید در اوج خیرخواهی همه مردم را به سوی حق و حقیقت دعوت كنند.

سركار خانم مرضیه شیرخدایی مدرس معارف اسلامی با گرایش تاریخ تمدن و فرهنگ اسلامی در جمع زائران دانشگاهی ازكشورهای مختلف آسیایی، اروپایی، آمریكایی و آفریقایی دركربلای معلا، با بیان اینكه اربعین ویژه امام حسین (ع) است، گفت: اربعین استمرار حضور مردم در صحنه تا ظهور حضرت حجت (عج) است.

وی كه در مراسم اختتامیه همایش بین المللی اربعینی حسینی كه به همت كار گروه بین الملل كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مركزی اربعین امروز در سالن اجتماعات هتل جواهر كربلا برگزار شد، تصریح كرد: زیارت اربعین فرازهای سلام، فلسفه قیام، شناسایی مخالفان امام، برائت از دشمنان امام، شهادت و ویژگی های امام ، اعلام بیعت و حضور در صحنه و پایمردی تا آخر را در بردارد.

مدرس معارف اسلامی با بیان اینكه امام در دعا، خواندن و دعوت از مردم تمام عذرها را برطرف كرده است، اظهار داشت: ما باید امروز در دعوت مردم به دین اسلام در مقابل هجمه های اسلام هراسی و اسلام ستیزی بایستیم و به حضرت اقتدا كنیم و در خواندن مردم به دین تمام عذرها را برطرف كنیم.

استاد حوزه ودانشگاه با تاكید براینكه امام حسین (ع) نصیحت و خیرخواهی را در اوج خود انجام داد، گفت: مبلغان دینی باید در اوج خیرخواهی همه مردم را به سوی حق و حقیقت دعوت كنند و در این مسیر تا شهادت پایمردی و پایداری داشته باشند.

خانم شیرخدایی با بیان اینكه امام حسین (ع) تا شهادت پیش رفتند تا مردم را از جهالت نجات دهند، تصریح كرد: امام سفیر هدایت هستند و از آنجا كه نقطه مقابل جهالت عقل است، حضرت زینب (س) را عقیله بنی هاشم گفته اند.

وی تأكید كرد: حضرت زینب (س) با پیام رسانی و مدیریت صحنه راه امام را ادامه دادند.

مطالب مشابه