logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1395/08/30 - 12:00 ق.ظ
  • چاپ
پژوهشگر دانشگاه كربلا مطرح كرد؛ تأثير زيارت اربعين در شكل گيري مقاومت اسلامي

پژوهشگر دانشگاه كربلا مطرح كرد؛ تأثیر زیارت اربعین در شكل گیری مقاومت اسلامی

طائر صادق اسدی با تبیین اثر زیارت اربعین در تشكیل مقاومت اسلامی، گفت: مدافعان حرم كسانی هستند كه از حسینیه ها، مسجدها و پیاده روی اربعین به پا خواسته اند.

طائر صادق اسدی در دومین روز از همایش بین المللی اربعین حسینی كه به همت کارگروه بین الملل کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سالن اجتماعات هتل جواهر كربلا برگزار شد، به تبیین تأثیر زیارت اربعین در ساخت جبهه مردمی مقاومت اسلامی پرداخت.

وی با بیان اینكه مدافعان حرم كسانی هستند كه از حسینیه ها، مسجدها و پیاده روی اربعین ها به پا خواسته اند، بر توجه به مسأله عاشورا تأكید كرد و افزود: مدافعان حرم از امام حسین (ع) تأثیر پذیرفته اند و هر چه داریم از امام حسین (ع) است.

این پژوهشگر دانشگاه كربلا مقاومت را الهام گرفته از راه امام حسین (ع) و عاشورا عنوان و تصریح كرد: بیشتر و بلكه همه رزمندگانی كه در جنگ عراق و سوریه مشغول به دفاع از حرم اهل بیت (ع) و سرزمین خود هستند به اربعین و راه امام حسین (ع) اعتقاد قلبی دارند.

وی خاطرنشان كرد: دشمنان عراق و سوریه سفیانی هستند و مدافعان حرم تنها هدفشان از بین بردن این دشمنان است و درنهایت  هم مقاومت  فاتح و پیروز است.

مطالب مشابه