logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1398/03/01 - 12:07 ب.ظ
  • بازدید:‌ 137
  • چاپ
ثبت‌نام موکب‌داران اربعین حسینی آغاز شد

ثبت‌نام موکب‌داران اربعین حسینی آغاز شد

نام‌نویسی از موکب‌داران ایرانی برای فعالیت در اربعین حسینی سال ۱۳۹۸ آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، عبدالمجید بامری، شامگاه سه‌شنبه در سومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین که در محل سازمان حج و زیارت برگزار شد، گفت: نام‌نویسی از موکب‌داران ایرانی برای فعالیت در اربعین حسینی سال ۱۳۹۸ آغاز شده است.

 

وی با بیان اینکه تاکنون ۲۰۰ موکب‌دار ایرانی در سامانه موکب ستاد بازسازی عتبات عالیات ثبت نام کرده‌اند، افزود: موکب‌داران ایرانی می‌توانند برای انجام کارهای اعزام خود از طریق سامانه موکب ستاد بازسازی عتبات عالیات به نشانی www.mokeb.org اقدام کنند.

 

عضو کمیته مشارکت‌های مردمی اسکان و تغذیه ستاد اربعین تصریح کرد: طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته، قرار است، ۹۰۹ موکب ایرانی در خاک عراق برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی اعزام شوند، همچنین در شهرهای مرزی ایران یک هزار و ۲۰۱ موکب به‌منظور ارائه خدمات اسکان و تغذیه زائران در ایام اربعین مستقر خواهند شد.

 

وی از راه‌اندازی موکب‌های مشترک ایرانی و عراقی خبر داد و گفت: همچون سال گذشته موکب‌های مشترک ایرانی و عراقی تشکیل می‌شود و هم‌وطنان ما در کنار برادران عراقی به خدمت‌رسانی مشغول خواهند شد؛ از این‌رو امسال از موکب‌های مشترک حمایت بیشتری خواهیم کرد.