logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1398/08/11
  • بازدید:‌ 1404
  • چاپ
گزارشی از همایش اربعین و قدس شریف - شنبه 20مهر 1398، 13 صفر 1441 .

گزارشی از همایش اربعین و قدس شریف - شنبه 20مهر 1398، 13 صفر 1441 .

همایش اربعین و قدس شریف در روز شنبه مورخ بیستم مهرماه 1398 در نجف اشرف و در سالن همایش صافی صفا و به همت معاونت بین¬الملل بعثه مقام معظم رهبری و با همکاری کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین کشور برگزار گردید. مدیریت و اداره این همایش را حجت الاسلام و المسلمین دکتر ضیاء الصافی عضو هیأت علمی دانشگاه کربلا بر عهده داشت.

همایش اربعین و قدس شریف در روز شنبه مورخ بیستم مهرماه 1398 در نجف اشرف و در سالن همایش صافی صفا و به همت معاونت بین­الملل بعثه مقام معظم رهبری و با همکاری کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین کشور برگزار گردید. مدیریت و اداره این همایش را حجت الاسلام و المسلمین دکتر ضیاء الصافی عضو هیأت علمی دانشگاه کربلا بر عهده داشت. در ابتدای این مراسم، دکتر ضیاء الصافی به عنوان مقدمه و طرح موضوع، مباحثی را مطرح کردند. نخستین سخنران این مراسم حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بودند. ایشان، ضمن تشکر از حضور شخصیت­های علمی و دانشگاهیِ از کشورهای مختلف در این همایش، مطالبی را درباره اربعین و بیت المقدس ایراد فرمودند. دیگر سخنرانان این مراسم عبارت بودند از سرکار خانم دکتر لاله افتخاری، دکتر ناصر سودانی عضو هیأت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز، و دکتر منیر عبدالعالی الدعمی رئیس اتحادیه دانشگاهیان عراق شعبه کربلا.

در این نشست، میهمانانی از کشور عراق، پاکستان، و هند حضور داشتند. حجت الاسلام سید علی اکبر حائری استاد سطح خارج حوزه علمیه نجف اشرف، شیخ خالد النعمانی، حجت الاسلام و المسلمین مظلومی معاون فرهنگی بعثه معظم رهبری، و علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت از دیگر میهمانان ویژه این همایش بودند.